Ķelnes stacijas uzbrucējam, iespējams, bijuši teroristiski motīvi

FOTO: OLIVER BERG/TT NYHETSBYRÅN

Uzbrucējam, kurš pirmdien Ķelnes stacijā sviedis "Molotova kokteili" un tad sagrābis gūstā sievieti, varēja būt teroristiski motīvi, atzina policija.

Notikuma vietā policija atrada Sīrijas pasi, kas izdota 55 gadus vecam vīrietim, apliecināja likumsargi. Aizdomās turētais sacījis, ka ir teroristu organizācijas "Islāma valsts" biedrs.

"Izmeklēšanā tiek izskatītas visas iespējas, un mēs neizslēdzam terorismu," sacīja Ķelnes policijas priekšniece Mirjama Braunsa.

Pamatīgi bruņojušies specvienības policisti atbrīvoja ķīlnieci, operācijā liekot lietā trokšņa granātas un uzbrucēju sašaujot.

Ķīlniece incidenta gaitā guva nebūtiskus savainojumus.

Vēl divi citi cilvēki incidentā tika savainoti, bet pats uzbrucējs tika vairākkārt sašauts un nopietni savainots.

Varasiestādes par incidentu Ķelnes stacijā, kas ir viena no noslogotākajām Eiropā, saņēma trauksmes signālu plkst. 12.42. Likumsargi evakuēja cilvēkus no stacijas ēkas, kas atrodas līdzās slavenajam Ķelnes domam. Vilcienu kustība tika apturēta.

Vīrietis bija ienācis stacijas restorānā "McDonald's" un sviedis "Molotova kokteili". Tā rezultātā 14 gadus veca meitene guva apdegumus. Stacijā sākās panika.

Restorānā tika aktivizēta ugunsdzēšanas sistēma, bet uzbrucējs devās uz līdzās esošo aptieku, kur gūstā sagrāba kādu sievieti, kuru viņš arī draudējis aizdedzināt, pavēstīja policija.

Likumsargi iesaistījās ar uzbrucēju sarunās, cenšoties mazināt spriedzi un noskaidrot motīvus, bet tad ap plkst.15 iebruka aptiekā.

Vīrietim rokās bijusi pistole, kas atbilstoši dažādām liecībām bijusi īsta vai arī imitācija. Viņam arī bijis viegli uzliesmojošs šķidrums un divi gāzes baloni.

Policija atzina, ka nav vēl ar pilnu pārliecību identificējusi aizdomās turēto, tomēr pieļauj, ka viņš ir 55 gadus vecs sīriešu migrants.

Aptiekā atrasti Sīrijas identitātes dokumenti. Tie izdoti vīrietim, kas Vācijā saņēmis līdz 2021. gadam derīgu uzturēšanās atļauju.

Dokumentos identificētais vīrietis bijis pazīstams policijai saistībā ar citiem pārkāpumiem, arī nelikumīgu narkotiku glabāšanu.

Ķelnes kriminālpolicijas priekšnieks Klauss Štefans Bekers ziņu kanālam NTV sacīja, ka, iespējams, ticis izjaukts terorakts.

Uz augšu