Valsts kontrole saskata pārkāpumus ziedojumu saņemšanā Liepājas pašvaldībā

Tramvajs Liepājā.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Ir pazīmes, ka Liepājas pašvaldība neievēro normatīvajos aktos noteiktos ziedojumu saņemšanas un ziedošanas ierobežojumus, secinājusi Valsts kontrole (VK) revīzijā par 2017. gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.

2016. un 2017.gadā Liepājas pašvaldība saskaņā ar noslēgtiem ziedojumu līgumiem no azartspēļu organizētāja SIA "Optibet" saņēmusi ziedojumus 64 000 eiro apmērā. Ziedojumu līgumos norādīts, ka ziedojumi ir veikti ar mērķi atbalstīt Liepājas hokeja meistarības attīstību un izlietojami hokeja attīstībai.

1

Pēc ziedojumu saņemšanas pašvaldība periodiski veica saņemto ziedojumu pārskaitījumus biedrībai "Hokeja klubs "Liepāja"". Tā kā pašvaldība ziedojumu saņemšanā darbojās kā starpnieks, tas norāda uz pazīmēm par iespējamu normatīvajos aktos noteikto ziedojumu saņemšanas un ziedošanas ierobežojumu neievērošanu, secinājusi VK.

Valsts kontrolieri revīzija konstatējuši, ka 2014. gada 23. jūlijā noslēgtajā ziedojuma līgumā starp Liepājas domes Sporta pārvaldi un "Optibet" pašvaldība apņemas tās rīkotajos pasākumos bez maksas publiskot ziedotāja nosaukumu, ziedotāju speciāli nereklamējot, kā arī ziedotājam noteiktas tiesības iekļaut informāciju par veikto ziedojumu jebkura veida informācijas materiālos.

Tāpat līgumā ziedotājam paredzētas arī tiesības saņemt uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi, lai gan pēc publiski pieejamās informācijas "Optibet" ir biedrības un hokeja komandas "Liepāja Optibet" sponsors.

1

Revīzijas gaitā secināts arī, ka pašvaldības Sporta pārvaldes vadītājs pieņēmis lēmumus par ziedojumiem un parakstījis ziedojumu līgumus, bet Sporta pārvaldes vadītāja vietniece izdevusi rīkojumus un parakstījusi līgumus par ziedojumu pārskaitīšanu, lai gan nebija saņemta augstākas amatpersonas vai domes atļauja.

Uz augšu
Back