Turcija grib 18 saūdarābu izdošanu saistībā ar Hašogi slepkavību

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Sputnik/Scanpix

Turcija piektdien paziņoja, ka tā grib, lai tai tiktu izdoti 18 Saūda Arābijas pilsoņi saistībā ar saūdarābu žurnālista Džamala Hašogi slepkavību, un Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdoans izteicās, ka Ankarai ir vēl kādi pierādījumi, kurus tā atklātu šajā lietā.

Paziņojums izskanēja dienu pēc Saūda Arābijas prokuratūras atzinuma, ka par Hašogi slepkavību aizdomās turamie rīkojušies ar iepriekšēju nodomu.

Erdoans Ankarā teiktā runā sacīja, ka Saūda Arābijas galvenais prokurors svētdien apmeklēs Stambulu, lai runātu ar Turcijas iestādēm šīs izmeklēšanas ietvaros.

ASV dzīvojušais laikraksta The Washington Post līdzstrādnieks un Rijādas kritiķis Hašogi pazuda pēc ieiešanas Saūda Arābijas konsulātā Stambulā 2. oktobrī. Turcijas varasiestādes paziņojušas, ka viņš konsulātā nogalināts iepriekš izplānotā slepkavībā.

Saūda Arābija sākotnēji noliedza, ka tai būtu jebkas zināms par to, kas noticis ar Hašogi, tomēr pagājušo sestdien Rijāda paziņoja, ka 59 gadus vecais žurnālists konsulātā Stambulā zaudējis dzīvību "dūru cīņā".

Saūda Arābijas iestādes ir aizturējušas 18 aizdomās turamos, kuru izdošanu grib Ankara. Stambulas galvenais prokurors ir sagatavojis rakstisku pieprasījumu par viņu izdošanu.

"Ir skaidrs, ka tiesu sistēma Turcijā ir labāk aprīkota, lai patiesi kalpotu taisnīgumam šajā lietā," sacīja augsta ranga Turcijas amatpersona.

Erdoans piektdien aicināja Saūda Arābiju izpaust slepkavības pasūtītāju un informēt par Hašogi līķa atrašanās vietu.

Turcijas prezidents, kurš tieši nevaino Saūda Arābijas valdību, sacīja, ka 18 aizdomās turamie noteikti zina, kas nogalināja Hašogi, un vēlreiz aicināja šos vīriešus tiesāt Turcijā.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu