Sesks pēc mēra amata atstāšanas pievērsīsies pilsētas stratēģiskajai plānošanai

Uldis Sesks.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Līdzšinējais Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) pēc plānotās mēra amata atstāšanas iecerējis nodarboties ar pilsētas stratēģisko plānošanu, ceturtdien intervijā Rietumu radio atklāja Sesks.

Ilggadējais pilsētas mērs stāstīja, ka jau 2016. gadā plānojis noslēgt pašvaldības priekšsēdētāja karjeru un nodoties citiem izaicinājumiem. Viņš pauda, viens no šiem izaicinājumiem būs pilsētas stratēģiskā plānošana, sīkākās detaļās neiedziļinoties.

Sesks uzsvēra, ka tic Liepājas potenciālam un iespējām sasniegt augstus mērķus. Pēc viņa paustā, Liepājā ielikti ļoti labi pamati, lai tā gūtu jaunas uzvaras pasaules mērogā.

"Rūpniecības, ostas, tūrisma, kultūras un sporta attīstība - mums ir ļoti daudz priekšnoteikumu, lai sasniegtu augstākos mērķus, kādi vien sasniedzami šāda līmeņa pilsētā," sacīja Sesks.

Atskatoties uz mēra pienākumu pildīšanu 21 gada garumā, Sesks klāstīja, ka problēmas, kuras jārisina šodien, ir daudz vienkāršākas par problēmām, ar kurām Liepāja saskārās, Seskam mēra gaitas uzsākot.

"Toreiz bija liels finanšu trūkums, ekonomika bruka," viņš sacīja, atminoties, ka pilsētā naktīs tika izslēgts apgaismojums, bija problēmas ar siltumapgādi, ūdens un elektrības rēķiniem.

Viņš pauda, ka Liepājas industriālajos parkos katru pusgadu attīstās jaunas ražotnes, kas dod darba vietas.

"Tas ir viens no būtiskākajiem momentiem, ko solīju pirmajā intervijā 1997. gadā, kad mani ievēlēja par pašvaldības vadītāju," atminējās Sesks, piebilstot, ka jaunradītās darba vietas ir modernas un ar augstu pievienoto vērtību.

Tāpat viņš pozitīvi vērtēja Liepājas ostas rādītājus. Pēc Seska paustā, Liepājas osta šogad sasniegs vēsturiski augstākos rādītājus, pateicoties infrastruktūras uzlabošanai un kanāla padziļināšanai.

"Arī man kā liepājniekam ir svarīgi, lai Liepājā būtu ērta dzīves vide, lai būtu darbs, lai pilsēta paliktu arvien pieejamāka un šarmantais tūrisma un kultūras piedāvājumu klāsts tikai pieaugtu," sacīja Sesks, uzsverot, ka Liepājas attīstība ar viņa aiziešanu nebeidzas.

2017. gada jūnijā, izveidojot Liepājas domē koalīciju, kurā strādā seši no Liepājas partijas un pieci no Latvijas Reģionu apvienības (LRA) ievēlētie deputāti, tika panākta vienošanās, ka LRA sākotnēji Liepājas mēra amatā atbalstīs pašreizējo domes priekšsēdētāju Sesku. Savukārt šā gada rudenī būs jauns balsojums un par mēru tiks ievēlēts LRA kandidāts.

Vilnītis iepriekš skaidroja, ka Liepājas domes koalīcijas veidojošo partiju vienošanās paredz, ka līdz 31. oktobrim tiek atrunāta pilsētas mēra maiņa. Līdz tam vai mēru maiņas procesā bija plānota līdzšinējā domes darba izvērtēšana, lai saprastu, kuras jomas kuram vadāmas.

Viņš apliecināja, ka ir gatavs ieņemt Liepājas mēra amatu.

"Spēks man ir. Tas, kas ir solīts, tas ir jādara. Esmu tam gatavojies, noliekot malā visus citus pienākumus. Esmu atstājis amatus gan Tirdzniecības un rūpniecības kamerā, gan Liepājas Papīrā. Pēdējais, ko septembra vidū atstāju, bija Liepājas Papīra valdes priekšsēdētāja un meitas uzņēmuma LP fabrika valdes priekšsēdētāja amats," iepriekš sacīja Vilnītis.

Uz augšu