"Kāpēc nepieciešami desmit vietnieki?" Vecāki brīnās par Ādažu vidusskolas direktores lielo vietnieku skaitu

Ilustratīvs attēls

FOTO: Ieva Makare/LETA

Ar neizpratnes pilnu jautājumu pie raidījuma Bez Tabu vērsušies Ādažu vidusskolas audzēkņu vecāki. "Kāpēc Ādažu vidusskolas direktorei nepieciešami desmit vietnieki?" jautā vecāki, izsakot bažas par skolas vadības iespējamo naudas izšķērdēšanu.

"Labdien! Ādažu vidusskolā ir desmit direktora vietnieku. Cik tas ir pamatoti? Vai vietnieka "tituls" nav pievilkts klāt, lai mākslīgi varētu pielikt kādam skolotājiem pie algas?" raksta kāda audzēkņa vecāki. 

Publiski pieejamā informācija Ādažu vidusskolas mājaslapā apstiprina, ka Dacei Dumpei ir desmit vietnieku.

Komentējot vietnieku skaitu, skolas direktore Dumpe skaidro, ka tas esot saistīts ar lielo skolēnu skaitu. Ādažu vidusskola ir otra lielākā skola Latvijā pēc skolēnu skaita.

"1. septembrī mūsu skolā mācības uzsāka 1506 skolēni, tāpēc arī nepieciešams lielāks direktora vietnieku skaits. Ir ļoti daudz darba, skola ir pārpildīta. Visi direktora vietnieki ir valsts amatpersonas, tātad mūsu darbība ir pārskatāma," stāsta skolas direktore Dumpe. 

No valsts budžeta skolām atvēlētās naudas 15% drīkst tērēt administrācijas izmaksām. Ādažu skola šo slieksni nesasniedzot, teic direktore un apstiprina Ādažu domē un Izglītības un zinātnes ministrijā.

Kā informē Ādažu novada domes izglītības, darba un jaunatnes lietu speciāliste Ināra Briede, pedagogs par likmi Ādažu vidusskolā nopelna 900 eiro, savukārt direktores vietnieks par pilnu slodzi nopelna 1550 eiro. Tiesa, pilnas slodzes vietnieki ir vien daži, vairums uz aptuveni pusslodzi, dažs pat vietnieka amatā strādā vien desmito daļu slodzes. Šie "nepilna laika" vietnieki primāri ir pedagogi.

Ādažu novada domē nav iebildumu par skolas tēriņiem, nodarbinot vietniekus. Gan skolas direktore Dumpe, gan izglītības, darba un jaunatnes lietu speciāliste Briede norāda, ka patiesībā vietnieku nepilno slodžu dēļ, saskaitot tās kopā, skolā ir vien sešas amata vienības. Kompetences šādi esot jāsadala gan daudzo skolēnu, gan dažādo skolas aktivitāšu dēļ.

Izglītības un zinātnes ministrijā apstiprina, ka Ādažu vidusskolā nepārtērē administrācijai atvēlēto daļu. Tomēr izglītības eksperti norāda, ka šāda vadības sadrumstalotība nav vēlama.

Ja ir aizdomas, ka kāda konkrēta skola izšķērdē līdzekļus, Izglītības un zinātnes ministrija aicina vērsties Izglītības kvalitātes valsts dienestā.

Uz augšu