Pk, 2.12.2022.

Par atbalstu Ukrainai pēc Krievijas agresijas Kerčas šaurumā Saeima lems nākamajā sēdē

LETA
Par atbalstu Ukrainai pēc Krievijas agresijas Kerčas šaurumā Saeima lems nākamajā sēdē
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Pierre Crom/LEJOURNAL/SIPA / Pierre Crom/LEJOURNAL/SIPA

Saeima šodien nolēma nākamajā kārtējā sēdē lemt par atbalsta paušanu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai saistībā ar Krievijas agresiju Azovas jūrā un Kerčas šaurumā.

Lēmumprojekts netika skatīts šodien, jo pret to iebilda atsevišķi deputāti. Parlamenta kārtības rullis nosaka, ka, ja kaut viens deputāts iebilst pret šāda dokumenta izskatīšanu sēdē, kurā tas ir iesniegts, tad Saeima lemj par šā patstāvīgā priekšlikuma iekļaušanu parlamenta nākamās kārtējās sēdes darba kārtībā.

Balsojumā par dokumenta skatīšanu nākamajā sēdē par balsoja partijas KPV LV, Jaunās konservatīvās partijas, partiju apvienības Attīstībai/Par!, nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK un partiju apvienības Jaunā Vienotība deputāti. Pret lēmumprojekta skatīšanu nākamajā sēdē balsoja partijas Saskaņa deputāti.

Paziņojumā norādīts, ka Latvija stingri nosoda Krievijas 25. novembrī veiktās agresīvās un provokatīvās darbības, bloķējot, taranējot un sagrābjot Ukrainas Jūras spēku kuģus un to apkalpi, tā pārkāpjot Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti, kā arī starptautisko tiesību pamatprincipus.

Deputāti rosina Saeimai paust aicinājumu Krievijai nekavējoties pārtraukt savas provokatīvās darbības pret Ukrainu, atbrīvot sagrābtos Ukrainas kuģus, kompensēt savu darbību rezultātā radītos zaudējumus un nodrošināt brīvu kuģošanu Ķerčas šaurumā.

Paredzēts arī uzstāt, ka Krievijai nekavējoties jāatbrīvo ieslodzītie 24 Ukrainas pilsoņi. Tāpat dokumentā atkārtoti uzsvērts nemainīgais atbalsts Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai, nemainīgais lēmums neatzīt pretlikumīgo Krimas aneksiju un atbalsts Ulkrainas dziļākai integrācijai eiroatlantiskajā telpā.

Kā ziņots, Krievijas bruņotie spēki 25. novembrī Kerčas šaurumā sagrāba trīs Ukrainas jūras spēku kuģus, kas aizvesti uz Kerčas ostu Krievijas okupētajā Krimā. Sagūstītos 24 ukraiņu jūrniekus Krievija apcietinājusi uz diviem mēnešiem un nogādājusi Maskavā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu