Pk, 2.12.2022.

Kučinskis: Notikums pie Kerčas šauruma nav nejaušs gadījums

LETA
Kučinskis: Notikums pie Kerčas šauruma nav nejaušs gadījums
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 4
Ministru prezidents Māris Kučinskis
Ministru prezidents Māris Kučinskis Foto: Sintija Zandersone/LETA

Rietumiem ir jāsper stingri atbildes soļi pret Krievijas agresiju, pretējā gadījumā Krievija turpinās savu taktiku attiecībā uz kaimiņiem, uzskata Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis, kurš vakar Briselē piedalījās Eiropadomes darbā, kur kopā ar pārējo Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītājiem sprieda par esošo sankciju pagarināšanu pret Krieviju, kā arī šīs valsts agresiju Azovas jūrā.

Konstatējot progresa trūkumu Minskas vienošanās izpildē, Eiropadome pagarināja sankcijas pret Krieviju.

Līdzšinējais sankciju termiņš beidzas 2019. gada 31. janvārī un tas tika pagarināts vēl uz pusgadu. ES sankcijas tika noteiktas 2014. gada jūlijā, reaģējot uz Krievijas agresiju pret Ukrainu.

Latvija un vairākas citas līdzīgi domājošās valstis panāca, ka ES valstu un valdību vadītāji nosoda Krievijas agresiju pret Ukrainu Azovas jūrā, kas ir starptautisko tiesību pārkāpums, aģentūru LETA informēja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Kučinskis uzsver, ka "notikums 25. novembrī pie Kerčas šauruma", nav nejaušs gadījums, bet gan epizode plašākā Krievijas stratēģijā.

"Krievija anektēja Krimu, tad uzsāka konfliktu Austrumukrainā, kur nav progresa Minskas vienošanās izpildē, uzcēla Kerčas tiltu un tagad mēģina pārņemt Azovas jūru savā kontrolē. Mēs redzam agresijas aktu virkni, kur katrs nākamais incidents tikai saasina drošības situāciju Eiropā.

Tāda agresīva rīcība nedrīkst palikt bez atbilstošas, stingras reakcijas no mūsu puses. Aprobežoties tikai ar paziņojumiem būtu nepareizi. Krievija mūs - Rietumus - pārbauda, vēro, kāda būs mūsu rīcība šajā gadījumā. Ja mēs nespersim stingrus atbildes soļus, Krievija izdarīs secinājumus un turpinās savu taktiku attiecībā uz kaimiņiem," sacījis Latvijas politiķis.

Kā uzsvērts Latvijas premjera paziņojumā, 25. novembrī Krievijas Federālā drošības dienesta Robežsardzes dienesta kuģi veica agresīvas darbības pret trim Ukrainas Jūras spēku kuģiem, kuri atradās ceļā no Odesas uz Mariupoli. Ukrainas puse ir informējusi, ka kuģu pārvietošanās bija iepriekš saskaņota ar Krievijas pusi. Neskatoties uz to, Krievijas robežsardzes kuģi taranēja vienu no Ukrainas kuģiem un neilgi pēc tam apšaudīja pārējos, kā rezultātā tika ievainoti vairāki Ukrainas kuģu apkalpes locekļi. Pēc uzbrukuma Krievijas puse sagrāba Ukrainas kuģus un to apkalpes un nogādāja tos Kerčas ostā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu