Kariņš: Kompromisa gars sarunās vēl nav sasniegts; skaidrība par viņa valdības izveidi varētu būt trešdien

JV līderis Krišjānis Kariņš.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Nepieciešamais kompromisa gars starp potenciālajām valdību veidojošajām partijām vēl nav sasniegts, šodien pēc sarunām ar politiskajiem spēkiem sacīja "Jaunās Vienotības" (JV) premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš.

Kariņš sacīja, ka nevienai no partijām nebija būtisku iebildumu pret JV redzējumu par pamatprincipiem valdības veidošanai. Vienlaikus nav pazudušas atsevišķas pretrunas un politisko spēku "sarkanās līnijas".

Kariņš gan paudis apņēmību mēģināt izveidot šo valdību, tomēr vēl neesot skaidrības, vai pārējās partijas būs gatavas kompromisiem. Viņš nākamajā nedēļā sagaida atbildi no partneriem par gatavību pieņemt viņa vēl gaidāmo konkrēto piedāvājumu strādāt valdībā.

Kariņš pieļauj, ka trešdien vajadzētu būt zināmai galīgajai atbildei par to, vai ir iespējams izveidot valdību viņa vadībā.

Attiecīgais piedāvājums vēl tiks sagatavots un iesniegts partneriem nākamnedēļ.

Kā ziņots, JV piedāvā potenciālajiem partneriem sadalīt atbildības jomas valdībā pēc paritātes principa, proti, katrs pārraudzītu vienādu jomu skaitu, neskatoties uz partijas pārstāvniecības apmēru Saeimā. Paredzēts, ka Saeimas priekšsēdētāja amats ir līdzvērtīgs ministra pozīcijai, tātad kopumā runa ir par 15 amatiem - 14 valdības locekļiem un parlamenta spīkers.

Partiju apvienība "Attīstībai/Par!" (AP) topošajā valdībā ir ieinteresēta uzņemties Finanšu ministrijas (FM), Veselības ministrijas (VM) un Aizsardzības ministrijas (AM) pārraudzību.

Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) pagaidām iespējamo pārraugāmo ministriju skaitu saista ar koalīcijas lielumu, reizē šodien sarunās ar partiju apvienību JV pārrunāta interese par Zemkopības ministriju (ZM), AM, Satiksmes ministriju (SM) un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM).

Jaunā konservatīvā partija (JKP) veidojamajā valdībā vēlētos pārraudzīt trīs ministrijas - Iekšlietu ministriju (IeM), Izglītības un zinātnes ministriju (IZM), kā arī VARAM vai SM.

"KPV LV" solījusi vēlētājiem būtisku reformu īstenošanu, tāpēc jaunajā valdībā varētu uzņemties atbildību par Ekonomikas ministriju (EM) un VARAM.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) jaunajā valdībā vēlētos turpināt pārraudzīt VARAM un Kultūras ministriju (KM), kā arī varētu uzņemties atbildību par Labklājības ministriju (LM), IZM, kā arī IeM.

Uz augšu