Par zaudētu roku kaskadiere pieprasa 2,2 miljonu dolāru sāpju naudu

Mila Jovoviča

FOTO: Reuters/ScanPix

Star Wars, Guardians of the Galaxy,  Mad Max ir dažas no populārākajām filmām, kurās Olīvija Džeksone piedalījusies kā kaskadiere. Tomēr, strādājot pie filmas Resident Evil 2015. gadā, kaskadiere guva ļoti smagus savainojumus, kuru rezultātā zaudēja roku. 

Filmā Resident Evil, aizvietojot galvenās lomas atveidotāju Millu Jovoviču, Džeksonei bija lielā ātrumā jābrauc ar motociklu bez ķiveres tieši virsū kamerai, kas pēdējā brīdī bija jāpaceļ uz augšu.

Taču kameras pacelšanas mehānisms nenostrādāja pietiekami strauji, un viņa ar krūtīm un seju tajā ietriecās pilnā ātrumā.

Šis triks Džeksonei gandrīz varēja beigties pavisam traģiski.

Pēc negadījuma sieviete 17 dienas pavadīja komā un nebija skaidrs, vai viņa no tās vispār atgūsies. Turklāt Olīvijai Džeksonei bija vairāku kaulu lūzumi, asinsizplūdumi smadzenēs un mugurkaula skriemeļu traumas.

Neraugoties uz ārstu pesimistiskajām prognozēm, paciente pamazām atguvās, taču galu galā mediķi bija spiesti amputēt viņas kreiso roku un agrākajai karjerai bija jāpieliek punkts.

Trīs gadus pēc negadījuma Olīvija Džeksone vērsusies tiesā pret Resident Evil režisoru un kameras pacēlājkrāna ražotājiem, lai pieprasītu 2,2 miljonu ASV dolāru lielu sāpju naudu. Par to, vai prasība tiks pieņemta, tiesa lems nākamgad.

Uz augšu