Dubulto cietumsodu par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētajam LDz ceļu meistaram

Pirmais par spiegošanu Latvijā apsūdzētais, Aleksandrs Krasnopjorovs, Jelgavas tiesā 2017. gada 12. jūnijā

FOTO: Lote Lārmane, Re:Baltica

Zemgales apgabaltiesa, izskatot par spiegošanu Krievijas labā apsūdzētā bijušā AS Latvijas dzelzceļš (LDz) ceļu meistara Aleksandra Krasnopjorova lietu, viņam noteikusi stingrāku sodu, noskaidroja aģentūra LETA.

Apgabaltiesas kancelejas vadītāja Aina Sproga skaidroja, ka otrā līmeņa tiesa nolēmusi atcelt Zemgales rajona tiesas 2018. gada 29. maija spriedumu daļā par noteikto sodu.

Proti, pirmajā instancē Krasnopjorovam piespriests cietumsods uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, 60 stundu piespiedu darbs un probācijas laiks uz vienu gadu un sešiem mēnešie.

Tomēr Zemgales apgabaltiesa Krasnopjorovam šodien kā sodu noteikusi brīvības atņemšanu uz trim gadiem un diviem mēnešiem un probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Soda termiņā tiks ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks no 2016. gada oktobra līdz 2018. gada janvārim.

Jau vēstīts, ka pirmās instances spriedumu lietā pārsūdzējusi gan apsūdzētā, gan apsūdzības puse. Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore tiesai nosūtīja apelācijas protestu attiecībā uz sodu, kas piemērots Krasnopjorovam, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Una Rēķe.

Kā informē apsūdzība, analizējot pierādījumus, tika konstatēts, ka apsūdzētais informāciju vāca ārvalsts interesēs un tās uzdevumā.

Proti, vāktā informācija bija militāra rakstura informācija par NATO militāro kravu kustību pa dzelzceļu un elementiem, kas raksturo to nodrošināšanu Latvijas teritorijā, līdz ar to skaidri norādot uz fokusu par ārvalsts interesējošo informāciju, skaidroja Rēķe.

Saskaņā ar apelācijas protestā teikto, prokurore uzskata, ka tiesa nav pilnībā izvērtējusi un izanalizējusi nodarījuma smagumu, ar likumu aizsargātās intereses apdraudējumu, un sods noteikts nesamērīgi mīksts, kas neveicinātu, lai notiesātais un citas personas pildītu likumus un atturētos no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas, tādejādi soda mērs nav taisnīgs un samērīgs.

Apelācijas protestā prokurore lūdz tiesu apsūdzētajam galīgo sodu noteikt pēc noziedzīgu nodarījumu kopības, daļēji saskaitot piespriestos sodus - brīvības atņemšanu uz trīs gadiem un četriem mēnešiem, ar probācijas uzraudzību uz trīs gadiem.

Pirmās instances tiesā Krasnopjorovam tika piespriests cietumsods uz vienu gadu un sešiem mēnešiem, piespiedu darbs 60 stundas un probācijas laiks uz vienu gadu un sešiem mēnešiem. Soda termiņā tiks ieskaitīts apcietinājumā pavadītais laiks no 2016. gada oktobra līdz 2018. gada janvārim.

Tiesa noteica, ka notiesātajam arī jāsedz procesuālie izdevumi 260,40 eiro apmērā.

Uz augšu