Policija sola pielietot atbilstošākas procedūras kaņepju ekspertīzes veikšanai

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Kaņepes lapa; ilustratīvs attēls.
Kaņepes lapa; ilustratīvs attēls. Foto: Edija Palēns/LETA

Pēc gadījuma Viļānu novadā Valsts policija (VP) plāno pielietot atbilstošākas procedūras kaņepju ekspertīzes veikšanai, neriskējot nodarīt materiālo kaitējumu personai, kura audzē kaņepes savai mājsaimniecībai.

Policija Viļānu novada gadījumā izvērtēja gan VP darbinieku rīcību notikuma vietā, gan arī pielietotās procedūras atbilstību augu ekspertīzes veikšanai, aģentūrai LETA pastāstīja VP preses pārstāve Ilze Jurēvica.

Darbinieku rīcībā netika konstatēti pārkāpumi, taču, pārskatot policijas pielietoto metodi attiecīgajā situācijā, turpmāk nolemts pielietot situācijai atbilstošāku procedūru augu ekspertīzes veikšanai, neriskējot nodarīt materiālo kaitējumu personai, kura audzē kaņepes savai mājsaimniecībai.

Plašākus komentārus par procedūru VP nevarot komentēt, jo tas saistās gan ar izmeklēšanas, gan operatīvās darbības taktiku un metodiku, kas ir izmeklēšanas noslēpuma objekts.

Jau ziņots, ka policija bija ierosinājusi kriminālprocesu par gadījumu, kad 72 gadus vecās Viļānu novada pensionāres dārzā atrastas sējas kaņepes.

Kaņepes sievietes dārzā bijušas jau daudzus gadus, bet šogad, pateicoties siltajai vasarai, tās bija saaugušas īpaši lielas. Līdz šim kaņepes nav sagādājušas problēmas un nav šķitušas nevienam aizdomīgas, taču augustā pie sievietes mājās ieradusies policija un nogriezusi 363 kaņepju stādus, jo bijušas aizdomas, ka tie satur narkotiskās vielas.

VP iepriekš paziņoja, ka mājas saimniece likumsargiem neesot varējusi paskaidrot šo augu izcelsmi, vien sacījusi, ka tos audzējot mājsaimniecības vajadzībām. Lai noskaidrotu, vai šie augi satur narkotiskas vielas, tika nozīmētas ekspertīzes, taču kriminālprocess izbeigts, jo ekspertīzē aizliegto vielu klātbūtne netika konstatēta.

VP par notikušo pensionārei ir atvainojusies. Tāpat abas puses vienojušās par turpmāko rīcību, lai policija varētu kompensēt materiālos zaudējumus.

VP priekšnieks Ints Ķuzis uzdevis pārskatīt patlaban spēkā esošās procedūras par rīcību līdzīgos gadījumos.

"Mēs redzam, ka šodien aizvien vairāk saimnieku piemājas dārzā audzē kaņepes. Tāpat mēs redzam, ka aizvien biežāk parādās arī aizliegto vielu saturošu augu konstatācija brīvdabas apstākļos. Acīmredzot mums ir jāpārskata ierastās procedūras un jāmeklē efektīvi risinājumi, kā, saskaroties ar šādu situāciju, policisti var veikt savu pienākumu, neriskējot nodarīt materiālo kaitējumu personai, kas audzē kaņepes savai mājsaimniecībai. Iespējams, arī nepieciešams paskatīties uz šīs nozares regulējumu plašāk, vai tas ir pietiekams un visām pusēm skaidri izprotams," iepriekš norādīja VP priekšnieks.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu