ASV komandieri vēlas atstāt Sīrijā ievestos ieročus kurdiem

ASV armijas transports Sīrijā; ilustratīvs foto.

FOTO: Reuters / Scanpix

ASV komandieri, kuri plāno amerikāņu karavīru izvešanu no Sīrijas, ieteikuši atstāt kurdu kaujiniekiem ASV ievestos ieročus, paziņojušas amatpersonas.

Rekomendācijas ir daļa no diskusijām par ASV armijas plāna projektu spēku izvešanai, taču nav skaidrs, vai Pentagons to galu galā ieteiks Baltajam namam.

Diskusijas vēl ir agrīnā stadijā Pentagonā un lēmums nav pieņemts, sacīja amatpersonas. Plāns tuvākajās dienās tiks prezentēts Baltajā namā un gala lēmumu pieņems prezidents Donalds Tramps.

Trampa lēmums izvest no Sīrijas tur līdz šim dislocētos 2000 amerikāņu karavīru lielāko daļu Vašingtonas sabiedroto nepatīkami pārsteidzis, bet Turcija par to paudusi gandarījumu, jo tagad Ankara varēs brīvāk vērsties pret ASV līdz šim atbalstītajiem kurdu karotājiem, kas Sīrijā sauszemes operācijā pret džihādistu grupējumu "Islāma valsts" bijuši noderīgs ASV militārais sabiedrotais.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011. gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Saskaņā ar dažu opozīcijas aktīvistu aplēsēm kopējais upuru skaits jau pārsniedzis 400 000.

Uz augšu