Trampa padomnieks: Pirms spēku izvešanas no Sīrijas ASV vēlas drošības garantijas kurdiem

ASV prezidenta Donalda Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons.

FOTO: Reuters / Scanpix

ASV prezidenta Donalda Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos Džons Boltons svētdien paziņoja, ka viens no nosacījumiem Savienoto Valstu bruņoto spēku izvešanai no Sīrijas ir drošības garantijas Vašingtonas sabiedrotajiem kurdiem, ziņo telekanāls "NBC News".

ASV prezidenta padomnieks žurnālistiem lidmašīnā ceļā uz Jeruzalemi teica, ka Savienotās Valstis vēlas garantijas no Turcijas, ka kurdi Sīrijā būs aizsargāti.

Trampa paziņojums 19. decembrī, ka ASV nekavējoties izvedīs savus spēkus no Sīrijas, radīja bažas Vašingtonas sabiedrotajos, un vēlāk viņš izteicās, ka ASV spēki tiks izvesti pakāpeniski.

1

"Ir mērķi, kurus mēs gribam sasniegt pirms spēku izvešanas," sacīja Boltons, kurš pēc vizītes Izraēlā dosies uz Turciju, ziņoja NBC.

"Izvešanas grafiks būs atkarīgs no nosacījumu izpildes," uzsvēra ASV prezidenta padomnieks.

1

Boltons arī teica, ka Vašingtona varētu neizvest visus 2000 amerikāņu karavīrus, kas pašlaik atrodas Sīrijā.

Viņš sacīja, ka amerikāņu karavīri varētu tikt izvesti no Sīrijas ziemeļiem, taču tie varētu palikt Tanfas garnizonā valsts dienvidos, lai neitralizētu Irānas klātbūtni.

Savukārt svētdienas vakarā Jeruzalemē pirms tikšanās ar Izraēlas premjerministru Benjaminu Netanjahu Boltons žurnālistiem teica, ka ASV karavīrus no Sīrijas ziemeļaustrumiem varēs izvest, kad būs skaidrs, ka teroristu grupējums "Islāma valsts" ir sakauts un "nespēs atjaunoties, lai atkal kļūtu par draudu".

Viņš piebilda, ka ASV spēkus varēs izvest, kad būs nodrošināta Izraēlas un "citi mūsu draugu reģionā" drošība.

Uz augšu
Back