Divpadsmitgadīgs zēns atstāts autobusa pieturā bojātas piecu eiro banknotes dēļ

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Kāds divpadsmitgadīgs zēns atstāts autobusa pieturā Priekuļu novada Liepā, jo vadītājs atteicies pieņemt bojātu piecu eiro banknoti, raidījumam Bez Tabu pavēstījis kāds skatītājs.  

Raidījumu uzrunāja divpadsmitgadīgā zēna vecmamma Anita, viņa Priekuļu novada Liepā dzīvo kopā ar mazdēlu, jo palīdz dēlam bērna audzināšanā.

Gada izskaņā apglabājusi savu vīru, un abi ar mazdēlu no lauku mājas Cēsu pusē atbraukuši uz Liepu, taču Anita sapratusi, ka aizmirsusi pati savas zāles.

"Ar dēlu sarunājām, ka mazdēls ar autobusu aizbrauks līdz Cēsu mājai, satiks viņu, dēls iedos mazdēlam zāles, un mazdēls brauks atpakaļ. Jo dēlam jābrauc uz Rīgu, pirmkārt, viņam nebija laika, otrkārt, dēlam ir darba mašīna, viņš nevar vizināties apkārt," stāsta Anita. 

Anita iedevusi mazdēlam savu tā brīža vienīgo piecu eiro banknoti, un viņš gājis uz tuvāko pieturu. "Vēlāk viņš zvana un saka, ka viņu nepaņēma autobusā, šoferim nepatika "piecītis”, kaut kas esot līmēts," turpina Anita. Mazdēls, palicis viens pats pieturā, esot nolēmis, ka apmēram 10 km garo ceļa posmu mēros kājām vai "nostopēs" kādu automašīnu.

"Labi, ka viņš man uzzvanīja, ka viņu nepaņēma, viņš jau bija gatavs ar kājām rikšot, jo omei jau zāles vajag," piedzīvotajā dalās Anita. 

Konkrēto "piecīti" Anita ir saglabājusi, un kopā ar raidījuma veidotāju komandu devās uz vietējo veikalu, lai to pārbaudītu, naudas pārbaudes ierīce to atzina par derīgu.  

Pasažieru pārvadātāja SIA "VTU Valmiera" valdes priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš ir iepazinies ar autobusa vadītāja iesniegumu. "Autovadītāji katru reizi nodod inkasatoram naudu, un, ja inkasators to neņem pretī, tad šoferim jāmaksā no savas kabatas, to autobusa vadītājs negribēja darīt," norāda Spurdziņš, uzsvērot, ka pasažierus nedrīkst vest bez biļetes.

"Droši vien, ka autobusa vadītājs šajā gadījumā rīkojās nepareizi, viņš varēja to zēnu aizvest, un kaut kā savādāk mēģināt šo jautājumu atrisināt. Bet, ja nākamajā pieturā iekāptu kontrole, tad tā neskatītos, cik labsirdīgs ir bijis šoferis," situāciju skaidro Spurdziņš. 

Autotransporta direkcijā gan uzskata, ka zēnu nedrīkstēja atstāt aiz durvīm, un norādīja, ka pasažieru pārvadātāju uzdevums ir apmācīt šoferus, kā atpazīt pretviltošanas elementus uz naudas zīmēm.

Savukārt Latvijas Bankas pārstāvis Jānis Silakalns norāda – ja iedzīvotāju rīcībā ir sabojāta eiro vai lata banknote, tad to bez komisijas maksas var apmainīt Latvijas Bankā. 

Uz augšu