Saeimas vairākums noraida Ašeradena demisijas pieprasījumu
Papildināts

Arvils Ašeradens

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Saeima šodien noraidīja "Saskaņas" deputātu iesniegto pieprasījumu par neuzticības izteikšanu ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam (JV).

Par Ašeradena demisiju nobalsoja deputāti no pieprasījumu iesniegušās "Saskaņas" frakcijas, kuriem piebalsoja "KPV LV" frakcija un deputāte Inguna Rībena (VL-TB/LNNK), kopā savācot 35 balsis. Pret Ašeradena demisiju nobalsoja 53 deputāti, bet Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) balsojumā atturējās.

"KPV LV" un "Jaunā vienotība", kuras līderis ir Ašeradens, risina sarunas par iespējamu kopīgu strādāšanu nākamajā koalīcijā, tomēr "KPV LV" vēl nav devusi pavisam skaidru atbildi, vai un cik daudz tās deputāti balsos par JV pārstāvja Krišjāņa Kariņa veidotās valdības apstiprināšanu.

13

Demisijas pieprasījums tika iesniegts saistībā ar Saeimas iepriekš atbalstīto pieprasījumu Ašeradenam par Ekonomikas ministrijas (EM) īstenotās subsidētās elektroenerģijas valsts atbalsta shēmas un EM rīcības tiesiskumu un likumību.

Saeimas kārtības rullis nosaka, ka ne mazāk kā desmit deputāti var rakstveidā iesniegt pieprasījumus Ministru kabineta locekļiem. Pieprasījumu komisija divu nedēļu laikā izskata pieprasījumu un iesniedz Prezidijam atzinumu par to. Pieprasījumu komisija var atzīt, ka pieprasījums ir pieņemams, daļēji pieņemams vai noraidāms. Par pieprasījuma pieņemšanu vai noraidīšanu lemj Saeima.

Ne mazāk kā desmit deputāti vai Pieprasījumu komisija var iesniegt arī lēmuma projektu sakarā ar pieprasījumu par neuzticības izteikšanu Ministru kabinetam, Ministru prezidenta biedram vai ministram.

Šodien pēc iepriekš Saeimas pieņemta pieprasījuma atskaiti sniedza arī Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS). Pieprasījums tika iesniegts par darba grupas OIK maksājumu sistēmas atcelšanai noteikto darba uzdevumu. Politiķis akcentēja, ka nedz viņš, nedz pārējā valdība nav mainījusi domas, ka pašreizējā OIK sistēma ir neloģiska, netaisnīga un atceļama. Politiķis arī pauda gandarījumu, ka Saeima šodien nobalsoja par nepieciešamā regulējuma sagatavošanu OIK atcelšanai jau pavasarī.