PVD aprikožu kauliņu pastā konstatē bīstami augstu ciānūdeņražskābes daudzumu

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Pārtikas un veterinārais dienests.
Pārtikas un veterinārais dienests. Foto: Zane Bitere/LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) Krievijas uzņēmuma "Živoi produkt" ražotajā "Urbeč" pastā no aprikožu kauliņiem konstatējis bīstami augstu ciānūdeņražskābes daudzumu, aģentūru LETA informēja PVD.

PVD aicina nelietot uzturā uzņēmumā "Živoi produkt" ražoto, 225 gramu tilpuma burciņās fasēto "Urbeč" pastu no aprikožu kauliņiem, kuras derīguma termiņš ir 2019. gada 30. novembris.

PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere norādīja, ka aprikožu kodoli satur cianogēno glikozīdu amigdalīnu, kas, košļāšanas procesā, sadalās, kļūstot par ciānūdeņražskābi jeb cianīdu - toksisku vielu, kas var radīt nopietnas veselības problēmas.

Pirmie signāli, ka cilvēks saindējies ar cianīdu, ir reibonis, diskomforts, galvassāpes, sirdsklauves, gremošanas traucējumi, elpošanas grūtības. Smagos gadījumos var attīstīties apziņas traucējumi un pat iestāties koma.

Viņa informēja, ka Latvijā ievestā produkta partija bija 160 burciņas, kuras no tirdzniecības jau ir izņemtas un tiks iznīcinātas. "11 burciņas šī produkta ir pārdotas, tādēļ aicinām patērētājus, kuri tās iegādājušies, nelietot produktu uzturā un atgriezt izplatītājam," aicināja Meistere.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu