Vaidere: Krievija noteikti mēģinās iejaukties EP vēlēšanās (14)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.
Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere. Foto: Ieva Leiniša/LETA

Krievija noteikti mēģinās iejaukties gaidāmajā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, šādu viedokli intervijā aģentūrai LETA pauda EP deputāte Inese Vaidere (JV).

Politiķes skatījumā, nav nekāds noslēpums, ka Krievijas mērķis ir radīt zināmu haosu un nesaskaņas Eiropas Savienības (ES) valstu starpā.

"Labāk būtu, ja Krievijai būtu mērķis sakārtot savu saimniecību, ekonomiku un būt labam un uzticamam tirdzniecības partnerim un kaimiņam. Tomēr joprojām redzam, ka ir "vecās čekas metodes" - sanaidot, turklāt tiek pielietots "skaldi un valdi" princips," teica politiķe.

Deputāte norādīja, ka nevar izslēgt viltus ziņu klātesamību gaidāmo vēlēšanu laikā, kaut gan EP un sabiedrība esot labāk sagatavojusies cīņai ar tām, nekā tas bijis pirms dažiem gadiem. "Arī "ļaunā puse" nesnauž un ir jauni paņēmieni, kā cilvēkus maldināt, piemēram, sakot, ka Latvija ir neizdevusies valsts," piebilda Vaidere.

Pēc eiroparlamentārietes domām, Krievija izmantos dažādus veidus, lai kreiso partiju un ultra labējo partiju pārstāvji ienāktu EP un, lai parlamenta darbs vairs nebūtu tik konstruktīvs, bet vairāk būtu slēptu interešu un savstarpēju ķīviņu. Tādēļ vēlēšanām esot jāgatavojas un jāparāda cilvēkiem patiesība, uzsvēra Vaidere.

Kā būtisku trūkumu viņa minēja to, ka joprojām nav izdevies panākt visas Eiropas televīzijas kanāla krievu valodā izveidi. Pēc Vaideres domām, katrā valstī veidot kanālu krievu valodā neesot pa spēkam un tas būtu dārgi. Šādam vienotam kanālam būtu vajadzīga ļoti laba programma - filmas, seriāli un šovi, lai cilvēki vēlētos šādu kanālu skatīties, uzsvēra politiķe, savukārt ziņas varētu būt nacionālo valstu, lai cilvēkiem sniegtu patiesu informāciju.

"Eiropā ir diezgan daudz krieviski runājošie iedzīvotāji, kuri pārsvarā skatās Krievijas televīzijas kanālus, no kuriem lielākā daļa ir propagandas kanāli.

Man vairākas reizes ir bijušas situācijas, kad piedalos kādā pasākumā, kur atrodas arī Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Vēlāk es redzu šī pasākuma atspoguļojumu Krievijas televīzijas kanālos, un šķiet, ka esam bijuši divos dažādos pasākumos, jo viss tiek pasniegts tādā veidā, kā tas šķiet izdevīgi," skaidroja deputāte.

Vērtējot esošā EP sasaukuma darbu, eiroparlamentāriete minēja, ka ir izdevies panākt ļoti daudz. Nākamajam gadam izdevies izstrādāt vienu no labākajiem ES budžetiem, kāds jebkad ir bijis, uzskata Vaidere, piebilstot, ka tajā ir atbildes gan uz izaicinājumiem migrācijas jomā, gan drošībā, kas agrāk nebija prioritāšu sarakstā.

"Esam arī sapratuši, ka ir jāiegulda jaunatnē, tādēļ "Erasmus" programmai, zinātnei un pētījumiem ir plānots vairāk līdzekļu nekā iepriekšējos gados. Drošība, attīstība un konkurētspēja ir lietas, ko ļoti nopietni ņēmām vērā, gatavojot budžeta modeli. Ir izdevies pavirzīt uz priekšu arī Vienotā tirgus jautājumu. Vienotajā digitālajā tirgū esam pastrādājuši pie tā, lai nenotiktu tā saucamā ģeobloķēšana. Es nevaru teikt, ka visas problēmas šajā jomā ir novērstas, tomēr ir sperts milzīgs solis uz priekšu," teica politiķe.

Arī no Latvijas interešu skatupunkta esošo sasaukumu varot uzskatīt par veiksmīgu, piemēram, izdevies panākt 17,7 miljonu eiro piešķiršanu Latvijai no Eiropas Solidaritātes fonda plūdu radīto seku novēršanai. Tāpat esot atbalstīts politiķes pilotprojekts par viltus ziņu izplatību un cīņu ar viltus ziņām. Tāpat izdevies panākt virzību saistībā ar produktu duālo kvalitāti, un tagad tiks testētas arī nepārtikas preces, lai meklētu atšķirības starp produktiem dažādās ES valstīs.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu