Kaimiņiene atklāj redzēto Kokneses novada saimniecībā, kur glabājās divas tonnas kokaīna

Policija informē par līdz šim lielāko kokaīna kravu Latvijā

FOTO: Valsts policija

Gads ir tikai sācies, bet Kokneses novads jau sarūpējis iespaidīgu antirekordu. Reti kurš varēja iedomāties, ka nelielā angārā varētu paslēpt vairāk nekā divas tonnas augstas raudzes kokaīna, vēsta raidījums Bez Tabu.

Saimniecībā "Mazkārkli" savulaik bija mājlopu ferma. Taču spraigo notikumu brīdī tur atradās neliela kokzāģētava un autoserviss. Vīru sniegtos pakalpojumus esot izmantojuši daudzi. Kundze, kura dzīvo nepilnus 100 metrus no nu jau aizzīmogotās garāžas, stāsta, ka šajā vietā ik dienas piestājis ne mazums automašīnu. Tātad lietas acīmredzot gāja no rokas.

Liktenīgā 8. janvāra pievakarē dāma pāri ceļam pamanīja aktīvu rosību – dega bākugunis, bija pilns ar policistiem, kā arī dažāda tipa automašīnām. “Priekšā brauca policija, bet aiz tās – kravas mašīna. Pagriezās uz šosejas pusi, ieslēdza signālu un aizbrauca prom. Uz vietas palika citas automašīnas, visur dega gaisma.”

10

Latvijā uzieto apreibinošo vielu izcelsmes valsts ir Ekvadora. Tieši eksotiskās zemes policija internetā publicējusi Kokneses novadā aizturēto vīriešu vārdus.

Apcietināto vidū ir fermas saimnieks Andris, kā arī viņa brāļa dēls Edgars, kurš kopā ar servisa darbinieku Jāni parasti uzņēmušies krāvēju lomu.

»Ekvadoras policija: Kokneses saimniecība bija "loģistikas centrs" narkotiku izplatīšanai Eiropā

Savukārt netālu no "Mazkārkliem" dzīvojošais Imants veicis kurinātāja pienākumus. Viņš šobrīd gan atrodas jau uz brīvām kājām. Raidījuma rīcībā esošā neoficiālā informācija arī liecina, ka piektais kokaīna lietā iesaistītais vārdā Agris savulaik pat strādājis policijā un, iespējams, ir saistīts ar kādu vietējo loģistikas kompāniju.

Likumsargi nedz noliedz, nedz arī apstiprina specoperācijā aizturēto identitātes. Tas gan nav mazinājis vietējo iedzīvotāju šoku par Kokneses novada pēkšņo nokļūšanu narkobiznesa rekordistu vidū.

10

Policija uzskata, ka ferma Kokneses novadā kalpojusi kā loģistikas centrs narkotiku tālākai izplatīšanai Eiropā. Mazā un līdz šim klusā Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris ir neizpratnē par viņam zināmo vīru izvēlēto rūpalu. Viņš pieļauj, ka nelegālajās darbībās iesaistītie vietējie iedzīvotāji esot tikai neliela daļiņa no lielā narkobiznesa, iespējams, pat piekrītot lielajam riskam par salīdzinoši "niecīgu" samaksu.

Pašvaldības vadītāja vārdiem runājot, izskaidrojums kokaīna nokļūšanai Kokneses novadā esot pavisam loģisks – apdzīvotās vietas tuvumā ir divas lielas šosejas. Tās tad arī varētu visai raiti izmantot narkotiku tranzītam.

10

Rūpīgi sapresētā pulvera kopējā vērtība, ja ļaundari ļoti pacenšas, varētu sasniegt aptuveni 400 miljonus eiro. Līdz ar to policijas ielenktajā angārā atradās narkotikas teju 40 Kokneses novada gada budžeta apjomā.

Video: Policija informē par līdz šim lielāko kokaīna kravu Latvijā

Uz augšu
Back