Rīgā un citviet Latvijā norisināsies 1991. gada barikāžu atceres pasākumi

Rīgā un citviet Latvijā šodien norisināsies vairāki 1991. gada barikāžu atceres pasākumi.

Rīgas Meža kapos plkst.9.30 norisināsies ziedu nolikšana, bet plkst.12 paredzēta ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa un kritušo piemiņas vietām Bastejkalnā.

No plkst.11 līdz 18 Doma laukumā būs iedegta piemiņas uguns, bet plkst.13.30 tā tiks iedegta pie Saeimas. Līdzās šiem pasākumiem plkst.12, 13 un 15 barikāžu muzeja ekspozīciju būs iespējams iepazīt gida vadībā.

Foto: Ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa barikāžu atceres dienā 

Kuldīgā pasākumā pie pasta ēkas apmeklētāji būs aicināti pastāstīt par sajūtām, redzēto un dzirdēto barikāžu laikā, informēja Kuldīgas novada pašvaldībā . Tāpat pasākuma laikā būs iespēja izzināt Latvijas vēsturi, vērojot uzņemtos sižetus par 1991. gada notikumiem Latvijā, kā arī aukstajā laikā sasildīties ar siltu zupu un tēju, ko dalīs Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljons. Savukārt kopā ar Latvijas Kristīgo skautu Kuldīgas 58. vienību pasākuma apmeklētāji varēs izcept siltu maizi.

Jelgavas pilsētas pašvaldība iedzīvotājiem, kas iepriekš veikuši pieteikšanos, šodien nodrošinās bezmaksas transportu nokļūšanai uz barikāžu atceres dienas pasākumiem Rīgā.

Barikāžu piemiņas pasākumi notiks arī citviet Latvijā.

Uz augšu