Jūlijs Krūmiņš tiesā ierodas cietumnieka tērpā

Jūlijs Krūmiņš

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Par kukuļošanu apsūdzētais uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš šodien, 23. janvārī, uz tiesas sēdi Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā ieradās tērpies 20. gadsimta 30. gadu cietumnieka kostīmā, ko papildināja plastmasas rokudzelži, nogrimēta seja un galva, novēroja aģentūra LETA.

Tiesas ārpusē Krūmiņš sanākušajiem žurnālistiem atstāstīja sengrieķu teiku par Diogēnu, kurš meklējis taisnību ar lukturi, Krūmiņš sacīja "es esmu ieradies uz šo tiesu meklēt savu taisnību, jo esmu absolūti nevainīgs".

Tiesas sēdi apmeklēja arī bijušais politiķis Jānis Jurkāns, kurš sēdēja blakus Krūmiņam un tiesai norādīja, ka ieradies, lai uzņēmēju atbalstītu.

» "Vienmēr esmu bijis pareizā laikā un vietā, lai nopelnītu naudu." Saruna ar Jūliju Krūmiņu

Bez Krūmiņa šajā lietā apsūdzēta arī viņa meita Maija Krieviņa un Veselības inspekcijas (VI) amatpersona Tatjana Morozova.

Jau vēstīts, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pērn aprīlī presei izplatīja paziņojumu, kurā bija norādīts, ka birojs lūdz Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret VI amatpersonu, Jūrmalas pašvaldības amatpersonu, fizisku personu, kā arī komercsabiedrības valdes locekli.

Aģentūrai LETA zināms, ka pašvaldības amatpersona ir Jūrmalas mērs Gatis Truksnis, fiziska persona ir Krūmiņš, bet komercsabiedrības valdes locekle ir Krieviņa, savukārt VI amatpersona ir Morozova.

Krūmiņš norāda, ka apsūdzībā minētais kukulis ir pudele vai glāze šampanieša, kas tika pasniegta "kopējā galdā" pēc visu dokumentu parakstīšanas, tādēļ viņš neredz noziedzīgu rīcību savās darbībās.

Viņš arī norādīja, ka šampanieti viņš pats nav ne pircis, ne devis.

Jau ziņots, ka Truksnis un Krūmiņš figurē arī KNAB izmeklētā kriminālprocesā par iespējamo partijas "No sirds Latvijai" (NSL) un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā. Ģenerālprokuratūra pērn novembrī šajā lietā uzrādīja apsūdzību gan Truksnim, gan Krūmiņam.

Uz augšu