Maskavā no Tretjakova galerijas apmeklētāju acu priekšā nozog gleznu

FOTO: AP/Scanpix

Maskavā svētdien, 27. janvārī, no Tretjakova galerijas apmeklētāju acu priekšā nozagta mākslinieka Arhipa Kuindži glezna "Aipetri. Krima".

Informēts avots ziņu aģentūrai "Interfax" pastāstīja, ka vīrietis, kuru apkārtējie noturējuši par muzeja darbinieku, mierīgi piegājis pie gleznas, izņēmis to no rāmja un aiznesis.

Automašīnā pie muzeja viņu gaidījis līdzdalībnieks. Zaglis ar gleznu iekāpis automašīnā, pēc tam automašīna aizbraukusi.

Policija izveidojusi zagļa fotorobotu.

» No koncertzāles Parīzē nozagta Benksija glezna

Kuindži (1842-1910) bija grieķu izcelsmes krievu ainavu gleznotājs. Viņa 170 gleznu izstāde Tretjakova galerijā tika atklāta oktobrī.

2001. gadā no Čeļabinskas mākslas galerijas tika nozagtas Kuindži gleznas "Drupas stepē" un "Saulrietā". Savukārt 2017. gadā revīzijā Vologdas gleznu galerijā tika konstatēts, ka pazudusi Kuindži glezna "Dņepra".

Jau ziņots, ka pagājušā gada maijā kāds vīrietis sabojāja 19. gadsimta krievu gleznotāja Iļjas Repina gleznu, kurā atainots cars Ivans Bargais, kas tikko noslepkavojis savu dēlu.

Vīrietis ar metāla stieni sasita aizsargstiklu, kas sedza pasaulslaveno Repina gleznu "Ivans Bargais un viņa dēls 1581. gada 16. novembrī". Glezna tika nopietni bojāta, tās audekls tika sagriezts trīs vietās. Stikla lauskas sabojāja arī gleznas oriģinālo rāmi. Vīrietis, kas bija no Voroņežas, savu rīcību pamatoja ar "vēsturiskiem motīviem". Policijas izplatītajā videoierakstā gleznas sabojātājs sacīja, ka rīkojies alkohola ietekmē.

Uz augšu