Atved draugu un saņem prēmiju! Slimnīcas cenšas piesaistīt darbiniekus ar akciju palīdzību

Ilustratīvs attēls

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Atved draugu un saņem prēmiju! Šādu akciju ieviesusi Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcas (RAKUS) vadība, cerot piesaistīt mediķus darbam slimnīcā. Šobrīd iestādē ir 120 brīvas vakances. Līdzīga situācija ar darbinieku trūkumu ir arī Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, kur trūkst 95 medmāsas, vēsta Latvijas Televīzija.

Medmāsu trūkums ir hronisks. Darba roku nepietiek, papildus spēkus meklē citās nodaļās un citās medicīnas iestādēs.

"Tas viss atstāj iespaidu, ir pārslodze. Ir stress darbā. Jo vairāk pacienti jāaprūpē, jo tas stress ir lielāks. Arī pacienti ir neapmierināti. Jo tā māsiņa fiziski nespēj to laiku veltīt tik daudz vienam konkrētam cilvēkam, kurš gribētu. Lai ienāk biežāk pie viņa," atzīst RAKUS Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnikas virsmāsa Aiga More-Ametere.

Rekomendējamais pacientu skaits uz vienu medmāsu ir no astoņiem līdz desmit cilvēkiem. Praksē tie ir 12-15 pacienti.

"Šobrīd mums ir apmēram 120 vakantas vietas māsām. Pagājušajā gadā mums izdevās šīs vakantas vietas samazināt, arī pateicoties algu pieaugumam par 20%. Šogad šīs vakantas vietas ir palielinājušas tādēļ, ka mēs pēc līguma varam nodarbināt māsas tikai vienu veselu slodzi," norāda RAKUS vadītājs Imants Paeglītis.

Lai atrastu medmāsas, RAKUS vadība ieviesa akciju – atved draugu un saņem prēmiju, tādējādi mudinot darbiniekus aicināt sev pazīstamus mediķus nākt strādāt uz iestādi.

Stradiņa slimnīcā tāda iniciatīva darbojas jau no pagājušās vasaras. Par katru piesaistīto darbinieku uz papīra maksā 70 eiro.

Kaut arī daži darbinieki šo iespēju ir izmantojuši, medmāsu trūkums joprojām ir jūtams.

Jau no janvāra mediķu algām jābūt lielākām – pagājuša gada beigās valsts atrada finansējumu pielikumiem. Un apsolīja turpināt paaugstināt algas vēl divus gadus. Māsām atalgojums varētu sasniegt 1114 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Pirmās algas pēc palielinājuma medmāsas saņems februārī.

Aktuālākās ziņas