T, 29.03.2023.

Tavars: Valsts vides dienesta jaunā vadītāja kandidātu vērtēšanā jāpiedalās arī KNAB

LETA
Tavars: Valsts vides dienesta jaunā vadītāja kandidātu vērtēšanā jāpiedalās arī KNAB
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Ieva Čīka/LETA

Valsts vides dienesta (VVD) jaunā vadītāja kandidātu vērtēšanā jāpiedalās arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) pārstāvim, aģentūrai LETA pauda Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

"VVD jaunā vadītāja viens no primārajiem uzdevumiem ir valstij tik stratēģiski svarīgā dienesta reorganizācija," akcentē Tavars. Politiķa ieskatā vadītāja amata ir viena no stratēģiski svarīgākajām pozīcijām valstī.

"Valsts vides dienesta vadītāja kandidātam jābūt ne tikai ar pieredzi vides jautājumos un likumdošanā. Šim kandidātam jābūt ar stingru "mugurkaulu", kuru nav iespējams ietekmēt un ar kuru nevar manipulēt. VVD atbildības jomas ir saistītas ar nozīmīgām biznesa nozarēm, līdz ar to konkrētas biznesa nišas pārstāvošu cilvēku interesēm. Tāpēc komisijas sastāvā, kas izvērtēs jaunos VVD vadītāja kandidātus, jābūt arī KNAB pārstāvim," uzsver Tavars.

Viņš norāda, ka VVD "ar steigu" jāsāk darboties mūsdienīgas zvejas kontroles izveidē un nodrošināšanā, kā arī jāizveido tāda dabas resursu nodokļa sistēma, kura izskaustu negodprātīgu atkritumu savākšanu un pārstrādi tikai "uz papīra".

Tāpat iestādei ir jānodrošina ārvalstu atkritumu importa kontrole, kas nenovestu pie jauna uzkrāto atkritumu kalnu ugunsgrēka, kā tas 2017.gadā notika Jūrmalā, pauž politiķis norādot, ka uzkrātie "riepu kalni jau ir tuvu ekoloģiskajai katastrofai".

Politiķis norāda arī uz vairākām citām vides jomas aktualitātēm, kurās nepieciešams rast risinājumu.

Kā ziņots, no šodienas savu amatu atstās līdzšinējā VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova, aģentūru LETA informēja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) pārstāve Agnese Vārpiņa.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu