Četrgadīgs bērns vienatnē klīst gar Bolderājas dzelzceļu; policisti nevar noskaidrot meitenes identitāti

Ребенок зимним днем. Иллюстративное фото

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Rīgas pašvaldības policija (RPP) svētdien, 10. februārī, pulksten 9.52 saņēma informāciju par kādu pirmsskolas vecuma meiteni, kura bez vecāku uzraudzības viena pati staigājot pa Bolderājas ielām. Pēc brīža bērns raudādams iegājis vietējā pārtikas veikalā, kur pārdevēja viņu mēģinājusi uzrunāt un izsaukusi policiju, vēsta RPP "Facebook" lapā pieejamā informācija. 

Veikala pārdevēja likumsargiem skaidroja, ka neko vairāk nevarot pastāstīt, jo pieejot meitenei klāt, viņa aizskrējusi prom.

4

Meitene bija tik ļoti satraukusies, ka nespēja likumsargiem nosaukt ne savu vārdu, ne uzvārdu. Vien, jautājot par viņas vecumu, bērns ar pirkstiem norādīja "četri".

Likumsargi sazinājās ar policijas videonovērošanas centra darbiniekiem, kuri nekavējoties uzsāka kameru ierakstu pārskatīšanu. Tajos manīts, ka meitene viena pati atnākusi no dzelzceļa puses.

Tika izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri bērnu apskatīja un konstatēja, ka viņai hospitalizācija nav nepieciešama.

4

Medicīniskās pārbaudes laikā bērns nomierinājās, taču vēl aizvien nespēja sniegt noderīgu informāciju. Tāpat operatīvie dienesti, pārskatot bērna apģērbu, ne uz vienas no birkām par apģērba izmantošanu neatrada uzrakstītu bērna vārdu un uzvārdu.

Ņemot vērā, ka vecāki policijai nebija ziņojuši par sava bērna pazušanu un nebija iespējams noskaidrot meitenes vārdu, uzvārdu un dzīvesvietas adresi, viens no policistiem ar viņu devās uz dzelzceļa pusi.

Meitene ar pirkstiem rādīja virzienu no kurienes nākusi.

4

Turpinot iet meitenes norādītajā virzienā, saņemta informācija no Valsts policijas, ka pie viņiem iespējams vērsusies meitenes māte.

Pēc neilga laika sieviete atbrauca uz notikuma vietu, kur atpazina savu atvasi.

Bērna māte skaidroja, ka mājās gulējusi un meita viņai nezinot aizgājusi.

4

Pamanot, ka viņa ir pazudusi, sieviete uzsākusi viņas meklēšanu. Pēc divu stundu meklēšanas māte vērsusies policijā, kur noskaidrots, ka bērns jau ir pie kārtības sargiem.

Notikuma vietā ieradās arī Valsts policija, kas turpināja skaidrot notikušā apstākļus.