Šadurskis: Cītīgi strādājot, naudu pedagogu algu celšanai 2019. gada budžetā var atrast

Kārlis Šadurskis.

FOTO: Ieva Leiniša/LETA

Cītīgi strādājot un pildot iepriekš noteiktās vienošanās, naudu pedagogu darba samaksas grafika ievērošanai 2019. gada budžetā var atrast, aģentūrai LETA apgalvoja bijušais izglītības un zinātnes ministrs, Eiropas Parlamenta deputāts Kārlis Šadurskis (JV).

Šadurskis atgādināja, ka bijušā premjerministra Māra Kučinska (ZZS) valdības laikā pedagogu algām panākts līdz šim lielākais finansējuma pieaugums - aptuveni 60 miljoni eiro. Turpmākajos gados algu celšanai nepieciešama aptuveni tāda pati summa, teica Šadurskis.

"Līdz šim finansējums pārsvarā gājis no valsts budžeta un iekšējiem resursiem, lai gan vienošanās pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika pildīšanai bija par trim avotiem - iekšējie resursi, pašvaldību daļa, kārtojot skolu tīklu, un valsts budžets. 2018. gadā tas tika realizēts," norādīja politiķis.

Summa, kas grafikā vajadzīga 2019. gadam, nav liela, norādīja Šadurskis.

"Ja skolu tīklā normāli pastrādātu šogad, tad ļoti labi varētu atrast līdzekļus sistēmas iekšienē un varētu naudu atrast, vasarā veicot budžeta grozījumus," pauda politiķis, uzsverot, ka tikai runāšana nevar nest rezultātu.

"Nevienā gadā mums nebija uzzīmēta un ierādīta veiksmes taciņa, kā nonākt līdz rezultātam - katru reizi bija grūtas sarunas, lai sasniegtu mērķi," piebilda politiķis.

Kā ziņots, ja līdz marta sākumam 2019.gada budžetā nebūs rasti līdzekļi, lai pildītu pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafiku, tad aprīlī pedagogi pulcēsies protesta akcijā, bet ja tas nelīdzēs, tad notiks streiks, aģentūrai LETA pastāstīja Vanaga.

Pēc LIZDA ārkārtas padomes slēgtās daļas sēdes Vanaga norādīja, ka padomes locekļi bija vienoti pārliecībā par to, ka ir jāpastāv par savām tiesībām un normatīvajos aktos noteiktā pildīšanu, cenšoties panākt iepriekš valdībā apstiprinātā pedagogu darba samaksas paaugstināšanas grafika izpildi.

Arī pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV), finanšu ministra Jāņa Reira (JV) un izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) uzklausīšanas LIZDA padome nemainīja savu uzstādījumu par atalgojuma palielināšanas pieprasīšanu, nobalsojot par virzīšanos uz protesta akcijām, ja 2019. gada budžetā netiks rasti līdzekļi grafika pildīšanai vēl šajā gadā.

Viedokli par to, ka līdzekļus grafika izpildei iespējams rast arī šogad, neskatoties uz šīs valdības locekļu norādēm par "vecās valdības mantojumu" un "sasietajām rokām", līdz šim pauda arī Kučinskis un bijusī finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Uz augšu