"RB Rail" komandējumiem plāno tērēt gandrīz miljonu eiro

Balons ar "Rail Baltica" uzrakstu.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Baltijas valstu kopuzņēmums "RB Rail" komandējumu nodrošināšanas pakalpojumiem plāno tērēt 906 000 eiro, liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) publicētā informācija.

"RB Rail" izsludinājis iepirkuma konkursu par komandējumu nodrošināšanai nepieciešamo pakalpojumu sniegšanu. Līgumu plānots slēgt uz 36 mēnešiem par 906 000 eiro.

Pieteikumus konkursā var iesniegt līdz 22. marta pulksten 15.

LETA jau ziņoja, ka "RB Rail" ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas izveidots, lai īstenotu "Rail Baltica" projektu - pirmo šādā mēroga infrastruktūras projektu Baltijā.

"RB Rail" ir centrālais "Rail Baltica" projekta koordinators. Tā galvenie uzdevumi ir dzelzceļa projekta izstrāde, būvniecība un mārketinga aktivitāšu realizācija.

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 milimetru) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem.