Konkursā par "Laimas" šokolādes fabrikas Ādažos celtniecību saņemti 12 pieteikumi

Konfekšu rūpnīcas "Laima" ražotne

FOTO: Lita Krone/LETA

Konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražotāja "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" iepirkumā par "Laimas" šokolādes fabrikas celtniecību Ādažos saņemti 12 pieteikumi, aģentūrai LETA pastāstīja kompānijas sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

Vienlaikus viņa uzsvēra, ka uzņēmumam ir nepieciešams laiks pieteikumu izvērtēšanai, līdz ar to plašāks komentārs par turpmāko varētu sekot pēc pāris nedēļām.

Informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā liecina, ka investīciju projektu plānots īstenot līdz 2020. gada 24. janvārim, piesaistot finansējumu Eiropas Savienības (ES) Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma "Ieguldījumi materiālajos aktīvos" apakšpasākumā "Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē".

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" šogad janvārī atkārtoti izsludināja iepirkumu "Laimas" šokolādes fabrikas celtniecībai Ādažos, kurā plānotā līgumcena ir deviņi miljoni eiro.

Pērn kompānija jau bija izsludinājusi konkursu par jaunas šokolādes fabrikas būvniecību, taču iepirkums tika pārtraukts. Mikša aģentūrai LETA iepriekš skaidroja, ka "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" izlēma atcelt izsludināto iepirkumu, ņemot vērā lēmumu par cepumu un vafeļu kompetenču centra būvniecību blakus šokolādes ražotnei. "Mēs vēlējāmies aptvert abu projektu kopējo attīstību, lai izmantotu tās iespējas, ko var gūt no infrastruktūras sinerģijām," viņa skaidroja Mikša, piebilstot, ka "Laimas" ražotnes un jaunās cepumu un vafeļu ražotnes projekti tiek izstrādāti atbilstoši vienādiem standartiem.

"Laimas" ražotni Ādažos plānots atklāt 2020.gada otrajā pusē, bet 2022. gadā tai blakus Ādažos plānots atklāt jauno cepumu ražotni, kas specializēsies cepumu un vafeļu ražošanā.

Tāpat vēstīts, ka "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" konsolidētais apgrozījums 2017. gadā bija 81,196 miljoni eiro, kas ir par 4,3% vairāk nekā 2016. gadā, bet koncerna peļņa bija 3,128 miljoni eiro.

"Orkla Confectionery & Snacks Latvija" ir dibināta 2009.gadā un ir viens no vadošajiem šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmumiem Baltijas valstīs. "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" pārstāv zīmolus "Laima", "Selga", "Staburadze", "Ādažu Čipsi", "The Original Taffel Snacks" un "Pedro". Kopumā "Orkla Confectionery & Snacks Latvija" eksportē produkciju uz teju 30 pasaules valstīm, tostarp Vāciju, Izraēlu, Krieviju, Lielbritāniju, ASV, Kanādu un Baltkrieviju.

Uz augšu