Atceļ administratīvo sodu skolotājai par audzēkņa sagrābšanu aiz pleca

Skolas gaitenis; ilustratīvs foto.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Rīgas rajona tiesa atcēlusi 35 eiro administratīvo sodu kādai Ādažu skolotājai, kura tika sodīta par to, ka viņa esot nodarījusi miesas bojājumu kādam skolēnam, pavelkot viņu aiz pleca, liecina publiski pieejamais anonimizētais tiesas spriedums.

Tajā skaidrots, ka skolotājai tika sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols, jo viņa skolā pielietojusi fizisku vardarbību pret nepilngadīgo, pavelkot to aiz pleca un pagrūžot pret sienu, kā rezultātā bērns esot sasitis labo plaukstu.

Protokolā norādīts, ka tādējādi tikušas pārkāptas Bērnu tiesību aizsardzības likuma normas un iestājusies administratīvā atbildība.

4

Izskatot protokolu, Ādažu novada domes Administratīvā komisija piemēroja skolotājai 35 eiro lielu sodu, taču skolotāja šo komisijas lēmumu pārsūdzēja tiesā, kas lēmumu atcēla un nosūtīja lietu atkārtotai izskatīšanai Administratīvajā komisijā. Taču arī izskatot lietu otro reizi, komisijas lēmums nemainījās un skolotājai atkal tika piemērots 35 eiro liels naudas sods. Arī šoreiz skolotāja izvēlējās lēmumu pārsūdzēt.

Iesniegumā tiesai skolotāja norādījusi, ka, izskatot viņas administratīvo lietu Administratīvajā komisijā, netika pieņemti paskaidrojumi no citiem skolas skolēniem un skolotājiem, kas varētu sniegt informāciju par notikušo un blakusapstākļiem.

Skolotāja tiesai skaidroja, ka nenoliedz, ka bērnu paņēmusi aiz rokas pleca apvidū un aizvedusi pie citiem bērniem, bet viņa neuzskata, ka šāda rīcība var tikt traktēta kā fiziska vardarbība pret bērnu.

Skaidrojumā arī piebilsts, ka skolas mācību pārzine ir apstiprinājusi, ka notikuma laikā bērni ir uzvedušies nekorekti, proti, skrienot viens aiz otra, zēni pagrūduši meitenes, kā rezultātā vienai tikusi sasita roka, bet otrai mugura.

Tieši meitenes, kurai tika sasista roka, ģimene vērsās policijā, lūdzot uzsākt administratīvo lietu.

Savā skaidrojumā tiesai skolotāja arī atsaucās uz to, ka jau pirms diviem gadiem tika izbeigta cita administratīvā lieta par šo pašu gadījumu. Lēmumā par tās lietas izbeigšanu bijis norādīts, ka tā izbeigta, jo tajā nav bijis administratīvā pārkāpuma sastāvs.

Pārbaudot lietas materiālus, tiesa secināja, ka lēmums atceļams un lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā ir izbeidzama.

Uz augšu
Back