Kariņš sagaida, ka VID ātri sniegs atzinumu Petravičas lietā

Premjers Krišjānis Kariņš (Jaunā Vienotība).

FOTO: Valsts kanceleja

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) sagaida, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) ātri sniegs atzinumu jautājumā, vai ar labklājības ministri Ramonu Petraviču (KPV LV) saistītais uzņēmums par saviem darbiniekiem ir maksājis visus nodokļus.

Tā premjers šodien atbildēja žurnālistiem uz jautājumiem, vai Petravičas lieta nevarētu ievilkties, šajā laikā metot aizdomu ēnu uz valdību.

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Atis Zakatistovs norādīja, ka Petravičas gadījumā pastāvot "pretrunīgi viedokļi", tāpēc šajā jautājumā ir nepieciešams VID atzinums.

Zakatistovs arī kritiski izteicās par VID ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes publisko pausto informāciju šajā jautājumā, novērtējot tos kā "neuzmanīgus izteikumus".

6

Jaunzeme Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" šodien norādīja, ka VID arī pērn novembrī nosūtījis vēstuli Petravičas vīram piederošajam uzņēmumam un joprojām tiek gaidīta atbilde.

Kā ziņots, Raidījumā "Delfi TV ar Jāni Domburu" bijušais mazumtirdzniecības un transporta pakalpojumu uzņēmuma SIA "Monēta" darbinieks Dainis Prātiņš apgalvojis, ka uzņēmumā ir maksāta "aplokšņu alga". Firma pieder Petravičas vīram Aleksandram Petravičam.

Savukārt Petraviča noliedz "aplokšņu algu" maksāšanu viņas vīram piederošajā uzņēmumā, uzsverot, ka "apmelojošu ziņu" dēļ no amata neatkāpsies.

6

VID aģentūrai LETA iepriekš apliecināja, ka ir saņēmis anonīmus ziņojumus par iespējamiem pārkāpumiem nodokļu jomā šajā uzņēmumā. "Jebkurā šādā gadījumā VID izvērtē saņemto informāciju kopsakarā ar VID rīcībā esošo informāciju un lemj (veic) par nepieciešamo, normatīvajos aktos noteikto, kontroles pasākumu īstenošanu," skaidroja VID.

Aktuālākās ziņas