T, 30.11.2022.

Ar saukli "Izvēle un brīvība" Rīgā notiks sieviešu solidaritātes gājiens

LETA
Ar saukli "Izvēle un brīvība" Rīgā notiks sieviešu solidaritātes gājiens
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Sieviete pie Rīgas domes apsveikuma plakāta 8. martā, Starptautiskajā sieviešu dienā.
Sieviete pie Rīgas domes apsveikuma plakāta 8. martā, Starptautiskajā sieviešu dienā. Foto: Diāna Lozko/LETA

Piektdien, 8. martā, Rīgā ar saukli "Izvēle un brīvība" notiks Sieviešu solidaritātes gājiens, aģentūru LETA informēja biedrībā "Centrs "Marta"".

Šī gada gājiena aicinājums ir "Izvēle un brīvība", tā vēršot sabiedrības un likumdevēju uzmanību uz tādiem jautājumiem kā: vai izvēle kļūt par amatpersonu ir izvēle ikdienā saskarties ar pazemojošiem komentāriem, vai izvēle kļūt par kāda laulāto partneri ir izvēle nekad neteikt nē, vai izvēle runāt skaļi par sev svarīgām lietām ir izvēle saņemt pretējus viedokļus pārstāvošo uzbrukumus?

» Nemiro gados jaunā padomniece par sieviešu tiesībām: Esmu piemērs, ka viss ir kārtībā

Gājiena dalībniekus pie Saeimas nama uzrunās Saeimas prezidija sekretāra biedre Marija Golubeva (AP), Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa (JV), uzņēmumu vadītāja Baiba Rubesa (AP) un ekonomikas ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Beata Jonite (KPV LV), kā arī rakstniece Inga Gaile, publiciste Linda Curika un "Centra "Marta"" vadītāja Iluta Lāce.

Gājiena rīkotāji aicina pievienoties ikvienu, kuram rūp līdztiesīga un iekļaujoša sabiedrība. Gājiens sāksies pie Saeimas ēkas pulksten 13 un vedīs uz Brīvības pieminekli.

Gājienu rīko "Cents "Marta"' ar domubiedriem - Sieviešu stendapu, festivālu "Ladyfest Riga", kā arī Kuratoru un mākslinieču apvienību "FemTe". Gājienu atbalsta Kanādas vēstniecība Latvijā.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu