Par Ždanokas izteikumiem EP diskusijā uzsākts kriminālprocess (19)

Papildināta
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Bijusī Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka.
Bijusī Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka. Foto: Sintija Zandersone/LETA

Valsts drošības dienests (VDD) ir sācis kriminālprocesu saistībā ar bijušās eiroparlamentārietes Tatjanas Ždanokas februārī paustajiem izteikumiem Latvijas Krievu savienības rīkotajā diskusijā Eiropas Parlamentā (EP), informēja Eiropas Tautas partijas grupas Latvijas preses un komunikācijas padomnieks Ģirts Salmgriezis.

Par Ždanokas izteikumiem drošības iestādē bija vērsusies EP deputāte Inese Vaidere (JV).

Kā norādīja Salmgriezis, 20. februārī EP notikušajā diskusijā "Politiskā vajāšana Baltijas valstīs" Ždanoka bija teikusi: "Mēs esam nonākuši pie secinājuma, ka krievi un krieviski runājošie [Latvijā] ir tādā pašā situācijā, kā ebreji pirms Otrā pasaules kara. Mēs tiekam sodīti."

5. martā VDD atbildējis Vaiderei, ka saistībā ar viņas iesniegumā norādītajām ziņām 28. februārī ir sākts kriminālprocess pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzētas Krimināllikuma 78. panta 1.daļā - par darbību, kas apzināti vērsta uz nacionālā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Krimināllikumā par to paredzētais sods ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizbildinoties ar izmeklēšanas interesēm, VVD aģentūrai LETA nekomentēja, vai kriminālprocess ir sākts par faktu vai pret Ždanoku, kā arī nekomentēja, kāds statuss politiķei šajā lietā piemērots.

Jau ziņots, ka LKS Briselē organizēja pasākumu, kurā centās citu valstu politiķiem pierādīt, ka Baltijas valstīs pastāvot politiskās vajāšanas un vārda brīvības ierobežojumi.

Par šāda veida pārkāpumiem KLS uzskata Baltijas valstīs sāktās krimināllietas pret prokrieviskajiem aktīvistiem, piemēram, pret Gapoņenko sākto lietu par nacionālā naida kurināšanu un pretvalstisku darbību.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu