Drošības dienests prognozē radikāli noskaņotu personu dalību 16. marta pasākumos

Latviešu leģionāru piemiņas pasākums pie Brīvības pieminekļa.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Valsts drošības dienests (VDD) prognozē, ka 16. marta pasākumos piedalīsies arī radikāli noskaņotas personas, cenšoties realizēt savas personiskās intereses, noskaidroja VDD.

Tāpat kā iepriekšējos gados arī šogad 16. martā Rīgas centrā norisināsies pasākumi, kas pulcēs pretēju viedokļu paudējus, līdz ar to pastāv viedokļu sadursmes riski.

VDD prognozē, ka pasākumos piedalīsies arī radikāli noskaņotas personas, cenšoties realizēt savas personiskās intereses.

VDD vērš uzmanību, ka 16. martā kā ik gadu iespējamas dažādas provokatīvas aktivitātes, kuru mērķis ir piesaistīt Krievijas plašsaziņas līdzekļu uzmanību un diskreditēt Latvijas valsts tēlu.

VDD atbilstoši savai kompetencei izvērtē potenciālos riskus un pievērš pastiprinātu uzmanību sabiedrībā un virtuālajā vidē norisošajiem procesiem saistībā ar šajā dienā plānotajiem pasākumiem.

Jau ziņots, ka 16. martā biedrība "Latvijas Antinacistiskā komiteja" rīkos sapulci "Waffen SS" upuru piemiņai no plkst. 9 līdz plkst .13 Bastejkalnā.

Šajā pasākumā plānotais dalībnieku skaits ir 100.

Biedrība "Daugavas Vanagi Latvijā Limbažu nodaļa" tradicionāli gājienu rīkos no plkst. 11 līdz 13. Gājiena maršruts ir Rīgas Sv.Jāņa baznīca - Kaļķu iela - Brīvības laukums, kur tas noslēgsies ar ziedu nolikšanu pie Brīvības pieminekļa.

Plānots, ka pasākumā piedalīsies 100 cilvēki.

Tāpat biedrība "Nacionālo karavīru atbalstam" no plkst. 7 līdz 13 rīkos sapulci Brīvības laukumā.

Tās mērķis ir atgādināt par 1944. gada 16. martā noritējušajām Latviešu leģiona kaujām un skaidrot Latvijas un Latviešu leģiona 2. Pasaules kara vēsturi garāmejošiem interesentiem. Plānots, ka šajā pasākumā piedalīsies 20 cilvēku.

Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin valsts iedzīvotājus, kuri cīnījās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā. Daļa sabiedrības uzskata, ka šie cilvēki cerēja cīnīties par neatkarīgu Latviju, citi - ka viņi bija fašistu līdzskrējēji, bet vēl citi - ka kara laika apstākļu upuri, kuri pret savu gribu nonākuši frontē.

Uz augšu