Korupcijā aizdomās turētais Brandavs apgalvo, ka atgriezies no ārzemēm

Aleksandrs Brandavs.

FOTO: Sintija Zandersone/LETA

Korupcijā aizdomās turētais uzņēmējs un kordiriģents Aleksandrs Brandavs ir ievērojis drošības līdzekli un atgriezies Latvijā, aģentūrai LETA apgalvoja uzņēmējs.

Brandavs joprojām nekomentēja savas aizturēšanas iemeslus un apstākļus.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) šodien aģentūrai LETA nekomentēja, vai aizdomās turētā persona atgriezusies Latvijā.

Birojs pagājušajā nedēļā atklāja, ka personai pēc tās lūguma bija atļauts uz četrām dienām izbraukt no valsts.

Sociālajos tīklos pagājušajā nedēļā parādījās informācija, ka Brandavs redzēts Madrides lidostā izkāpjam no Latvijas nacionālā aviosabiedrības "airBaltic" lidmašīnas.

Brandavs nav vienīgā korupcijā vainota persona, kurai tiesībsargājošā iestāde, neskatoties uz aizliegumu izbraukt no valsts, ļāvusi šķērsot robežu.

Tā nesen prokuratūra atļāva kukuļņemšanā apsūdzētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam piedalīties Eiropas Centrālas bankas (ECB) padomes sēdē Frankfurtē.

Kā vēstīts, nesen KNAB sāka kriminālprocesu par uzņēmuma "Rīgas karte" amatpersonas izdarītiem, iespējams, noziedzīgiem nodarījumiem, proti, kukuļdošanu un starpniecību kukuļošanā.

» Brandavs Kaltenē būvē privātmāju kāpu zonā - 100 metru attālumā no jūras

KNAB norādīja, ka krimināllietas materiāli satur ziņas par kukuļa nodošanu starpniekam tālākai nodošanai amatpersonām, lai tās, izmantojot savu dienesta stāvokli, izdarītu darbības kukuļa devēja interesēs.

Saistībā ar šo lietu tika aizturēts Brandavs. Vēlāk KNAB viņam piemēroja drošības līdzekli - 200 000 eiro drošības naudu, kā arī aizliegumu tuvoties noteiktām personām un aizliegumu izbraukt no valsts.

Pēc aizturēšanas Brandavs atkāpās no SIA "Rīgas karte" valdes locekļa amata. 51% "Rīgas kartes" pieder pašvaldības uzņēmuma "Rīgas satiksme", bet 49% - Francijas uzņēmumam "Conduent Business solutions". Tāpat Brandavs līdz 7. martam ieņēma "Rīgas satiksmes" Elektronisko norēķinu projektu daļas vadītāja amatu, tomēr saistībā ar KNAB darbībām uzņēmuma valde viņu atstādināja.

Brandavs ir partijas "Gods kalpot Rīgai" biedrs, kā arī patiesā labuma guvējs pilnsabiedrībā "Rīgas mikroautobusu satiksme".

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka KNAB sāktais kriminālprocess nav saistīts ar auditorkompānijas "Ernst&Young" sagatavoto ziņojumu par situāciju "Rīgas satiksmē".

Uz augšu