''RB Rail'' darbinieku atlasi veiks par 82 000 eiro

Balons ar "Rail Baltica" uzrakstu. Ilustratīvs attēls.

FOTO: Ieva Lūka/LETA

Baltijas valstu kopuzņēmuma "RB Rail", kas izveidots, lai īstenotu dzelzceļa projektu "Rail Baltica", darbinieku atlasi par 82 000 eiro veiks SIA "CVO Recruitment Latvia", liecina Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) publicētā informācija.

"RB Rail" bija izsludinājis iepirkumu par darbinieku atlasi. Tajā pieteicās divi pretendenti - "CVO Recruitment Latvia" un SIA "IG Konsultācijas".

"RB Rail" līgumu par 82 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) noslēdza ar "CVO Recruitment Latvia"

"CVO Recruitment Latvia" dibināta 2007. gadā un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija. Uzņēmuma apgrozījums 2017. gadā bija 443 411 eiro un peļņa - 117 108 eiro. "CVO Recruitment Latvia" 60% daļu pieder Igaunijā reģistrētam uzņēmumam "Verita Solutions OU" un 40% daļu - Jūlijai Lobanovskai.

Kā ziņots, "CVO Recruitment Latvia" piedāvātā stundas likme bija 50 eiro, bet "IG Konsultācijas" piedāvātā stundas likme - 17 eiro.

"Rail Baltica" pārstāve Līva Biseniece iepriekš aģentūrai LETA norādīja, ka iepirkums personāla atlases pakalpojumiem tiek veikts, lai nodrošinātu darbinieku meklēšanu un atlasi projekta īstenošanai trijās Baltijas valstīs. "RB Rail" izvēlēsies ekonomiski izdevīgāko piedāvājumu un izmantos izvēlētās kompānijas pakalpojumus pēc vajadzības. Kopējā pakalpojuma summa pusotra gada laikā nepārsniegs 82 000 eiro.

Minētā summa ir pakalpojuma apmēra griesti, un tas nenozīmē, ka tā visa tiks izmantota.

Viņa informēja, ka "RB Rail" darbinieku atlases plāns paredz vairāk nekā 30 jaunu speciālistu pieņemšanu 2019. gadā, kā arī paredzēts, ka arī 2020. gadā kopuzņēmuma darbinieku skaits turpinās pieaugt.

» No Rīgas līdz Tallinai teju pusotras stundas laikā - publiskots "Rail Baltica" vilcienu kustības saraksts

Tostarp plānots, ka uzņēmumam šogad būs nepieciešami inženieri, projektu vadītāji un iepirkuma speciālisti ar augstām tehniskajām un profesionālajām prasmēm un angļu valodas zināšanām. Turklāt kopuzņēmums meklēs speciālistus, kas pārzina Eiropas platuma, ātrgaitas dzelzceļu un liela mēroga projektu jeb "megaprojektu" ar vairāk nekā miljarda eiro budžetu un starptautisku nozīmi īstenošanu.

Biseniece atzina, ka šādu speciālistu pieejamība Baltijā ir ļoti ierobežota, tāpēc personāla atlase šim projektam ir sarežģītā un laikietilpīga. Pašreiz "Rail Baltica" projektam ir izdevies piesaistīt speciālistus no Francijas, Igaunijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Apvienotās Karalistes un Portugāles.

"RB Rail" ir daudznacionāls Igaunijas, Latvijas un Lietuvas kopuzņēmums, kas izveidots, lai īstenotu "Rail Baltica" projektu - pirmo šādā mēroga infrastruktūras projektu Baltijā. "RB Rail" ir centrālais "Rail Baltica" projekta koordinators. Tā galvenie uzdevumi ir dzelzceļa projekta izstrāde, būvniecība un mārketinga aktivitāšu realizācija.

» "668 kilometri piecās stundās ir par lēnu!" Sociālo tīklu lietotāji apspriež "Rail Baltica" maršrutus un kustības ātrumus

"Rail Baltica" projekts paredz izveidot Eiropas standarta sliežu platuma dzelzceļa līniju no Tallinas līdz Lietuvas un Polijas robežai, lai tālāk ar dzelzceļu Baltijas valstis būtu iespējams savienot ar citām Eiropas valstīm. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometru garu Eiropas sliežu platuma (1435 mm) dzelzceļa līniju ar vilcienu maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā.

Paredzēts, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu. Daļa izmaksu tiks segtas no Eiropas Savienības līdzekļiem.