Kopīga iedzeršana Rīgas centrā beidzas ar asaru gāzi acīs un tukšām kabatām

Bākugunis

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Šī gada februāra sākumā Valsts policijā (VP) tika saņemta informācija, ka Rīgas centrā starp diviem nepazīstamiem cilvēkiem izcēlies konflikts, kā rezultātā viena no iesaistītajām personām tikusi aplaupīta, vesta VP "Facebook" lapā pieejamā informācija.

Kāda draugu kompānija atpūtušies un lietojuši alkoholiskos dzērienus. Pie viņiem klāt pienākuši divi nepazīstami vīrieši un piedāvājuši pievienoties viņiem. Visi esot piekrituši un nolēmuši kopīgi iegādāties kārtējo alkohola devu.

Brīdī, kad notikusi naudas skaitīšana, starp diviem vīriešiem izcēlies konflikts, kā rezultātā viens no viņiem otru pagrūdis.

Pārskaities par jauniegūtā paziņas rīcību, vīrietis izrāvis viņam no rokām naudas maku un iepūtis acīs šķidrumu no gāzes baloniņa, pēc kā meties bēgt no notikuma vietas.

Nekavējoties tika informēta Valsts policija.Likumsargi uzsāka iespējamās vainīgās personas meklēšanu.

Otrdien, 2. aprīlī, VP Rīgas Latgales iecirkņa darbinieki aizturēja aizdomās turēto personu viņa dzīvesvietā.

1995. gadā dzimušais vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiskiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Saistībā ar notikušo tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas - par laupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Aizturētajam vīrietim tiesa piemēroja drošības līdzekli, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Uz augšu