Kūlas ugunsgrēks Salas pagastā lokalizēts; degšanas platība bija 60 hektāri
Papildināts

Liesmas. Ilustratīvs attēls

FOTO: RIA Novosti/Scanpix

Sestdien, 6. aprīlī, Kūlas ugunsgrēks Babītes novadā, Salas pagastā, tika lokalizēts, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Ugunsgrēks tika lokalizēts plkst. 18.32 ugunsgrēks. Tā degšanas platība bija 60 hektāri.

Izsaukumu uz šo ugunsgrēku, kur dega niedres un pērnā zāle, ugunsdzēsēji saņēma plkst. 13.16. Spēcīgā vēja dēļ liesmas strauji izplatījās.

Ugunsdzēsējiem ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg niedres un pērnā zāle, bet spēcīgā vēja dēļ liesmas strauji izplatās.

1

Palkavniece informēja, ka pašlaik vairāk nekā 30 ugunsdzēsēji glābēji strādā notikuma vietā, lai no liesmām nosargātu netālu esošas dzīvojamās mājas un ierobežotu ugunsgrēka izplatību.

VUGD aicina iedzīvotājus, redzot dūmus, netuvoties ugunsgrēku vietai, jo tas var apdraudēt viņu veselību un dzīvību.

Palkavniece arī informēja, ka šodien līdz plkst.16 ugunsdzēsēji glābēji saņēmuši jau vairāk par 100 izsaukumiem uz kūlas ugunsgrēkiem visā Latvijā.

"Saprotam, ka saulainais laiks tiek izmantots tam, lai sakoptu piemājas teritorijas, tomēr aicinām iedzīvotājus neaizmirst, ka nepieskatīts ugunskurs, nevērīgi izmests izsmēķis vai citas darbības var novērst pie postošiem ugunsgrēkiem, kuros cieš cilvēki un liesmas apņem neskaitāmas ēkas," uzsvēra Palkavniece.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana nevar būt kontrolēta - vēja un citu apstākļu ietekmē, degšanas virziens var mainīties, liesmas var strauji izplatīties un pārmesties uz ēkām un citur. Cilvēki neapzinās, ka, jo garāka zāle, jo lielākas liesmas un līdz ar to nekontrolējamāks ugunsgrēks, uzsvēra VUGD pārstāve.

Dienests uzsver, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina iedzīvotājus sakopt sev piederošās teritorijas bez kūlas dedzināšanas un gadījumos, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks - nekavējoties zvanīt VUGD uz tālruni 112

Kūlas dedzināšana ir aizliegta un apdraud cilvēku īpašumu, veselību un dzīvību, kā arī rada būtisku kaitējumu dabai, jo iznīcina vērtīgus augus, kukaiņus, sīkdzīvniekus un putnu ligzdas.

Foto: Ulbrokā izcēlies paaugstinātas bīstamības kūlas ugunsgrēks

Aktuālākās ziņas