Arī "Nekā personīga" žurnālisti aicina atcelt LTV valdes konkursa rezultātus

Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētājs Einārs Giels

FOTO: Zane Bitere/LETA

TV3 raidījuma "Nekā personīga" žurnālisti svētdien, 7. aprīlī,  sava raidījuma noslēgumā pauda aicinājumu atcelt konkursa rezultātus uz Latvijas Televīzijas (LTV) vadības amatiem.

"Nekā personīga" žurnālisti norādīja, ka viena no būtiskām neatkarīgas Latvijas pamatvērtībām ir neatkarīgi un spēcīgi mediji, nevis plašsaziņas līdzekļi, kas ir saplosīti un politiķu kontrolēti.

"Mēs zinām, kā jūs jūtaties, jo pirms nedaudz vairāk nekā 10 gadiem mēs bijām jūsu vietā," sacīja žurnālists Jānis Krēvics, uzrunājot LTV kolēģus.

Savukārt Ilze Jaunalksne piebilda: "Drīz pēc tam, kad raidījumā "de facto" demonstrējām stāstu kā [ekspolitiķu un uzņēmēju Andra] Šķēles un [Aināra] Šlesera sabiedrotie organizēja balsu pirkšanu Jūrmalā, mūs vienkārši runājot "noņēma no trases"."

Raidījuma žurnālisti aicināja mediju uzraugus "labot savu kļūdu" un atcelt konkursa rezultātus uz LTV vadības amatiem.

» "Fināls kā odziņa!" Rēders raidījuma tiešraides beigās atklāj skarbu viedokli par LTV valdi

Šonedēļ arī LTV žurnālists Gundars Rēders viņa vadītā raidījuma "Viens pret vienu" izskaņā nāca klajā ar personīgu aicinājumu Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) pārskatīt konkursa par LTV vadību rezultātus, kā arī Saeimai beidzot pieņemt jaunu sabiedrisko mediju likumu.

» LTV vadību uztic "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķim Eināram Gielam 

NEPLP pagājušajā nedēļā nolēma LTV valdes priekšsēdētāja amatā iecelt Latvijas zāļu ražotāja "Olainfarm" mārketinga tirgus datu analītiķi Gielu, savukārt LTV valdes locekļa digitālās attīstības un satura jautājumos amatam padome izvēlējās XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektori Evu Juhņēviču.

» Ko sociālajos tīklos publicē LTV jaunais šefs Einārs Giels?

Abiem izraudzītajiem nav darba pieredzes mediju jomā.

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) aicinājusi NEPLP atcelt lēmumu par LTV valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu. LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām.

"Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu," pauda asociācijā.

Jaunā konservatīvā partija paziņojusi, ka Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt LTV valdes konkursa rezultātus, kā arī aicinās izvērtēt NEPLP darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus. Savukārt "Jaunā Vienotība" paziņoja, ka NEPLP rīkotajā LTV valdes konkursā saskatāms likuma pārkāpums. Citi politiķi gan norādījuši, ka Saeimai nav tiesību lemt par LTV valdes konkursa rezultātiem.

Uz augšu