"Manas zināšanas lieti noderētu LTV." Giels izsakās sociālajos tīklos par atkāpšanos no amata
Papildināts

Einārs Giels

FOTO: Zane Bitere/LETA

Pirmdien, 8. aprīlī, par Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāju ieceltais Einārs Giels nolēmis atteikties no sava amata. Par savu lēmumu viņš sīkāk paskaidro vietnē "Facebook".

Giels atzīst, ka atkāpies no amata spiediena dēļ, kas nācis no visām pusēm. Viņš uzsver, ka neapstāsies augt un attīstīties, taču LTV novēl atrast spēcīgu kandidātu valdes priekšsēdētāja amatam jau no LTV esošajiem kolēģiem.

» Amatu pamet LTV valdes priekšsēdētājs Giels

» Ķezbere: Pret nevēlamajiem LTV valdes locekļiem notikusi bezprecedenta "linča tiesa"

Esošā situācija nokauj jebkādas cerības vienam stāties pretī tik intensīvam spiedienam, komentējot lēmumu atteikties no Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētāja amata, aģentūrai LETA sacīja Einārs Giels.

Giels uzsvēra, ka joprojām uzskata, ka viņa zināšanas un kompetences lieti noderētu LTV stratēģijas izstrādē un realizācijā, bet saistībā ar lielo spiedienu, ko izraisījušas vairākas puses, labam menedžerim ir jāsaredz arī iespēja atkāpties, izvērtējot nākotnes perspektīvas.

Giels atzina, ka pret viņu kā personību tika izdarīts liels spiediens. "Izvērtējot visus notikumus, kas bija vērsti pret mani kā pret personību nepamatotā formātā, turklāt bez jebkādas iespējas pierādīt pretējo, kas liecina par to, ka tiek manipulēts ar žurnālistu neatkarīgo viedokli, gan arī ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi (NEPLP) kā neatkarīgo institūciju, es atsaucu savu kandidatūru," pauda Giels.

"Jāatzīst, ka šī mašinērija patiesi nokauj jebkādas cerības vienam stāties pretī tik intensīvam spiedienam," uzsvēra Giels.

Viņš pauda nožēlu par to, ka ir radusies šāda bezkompromisa situācija. Minētā situācija tikai norāda uz to, ka

"viens nav racējs un vajag lielāku sabiedrības atbalstu pārmaiņām".

Giels tāpat sacīja, ka pagaidām nav domājis par to, vai varētu sekot kādas rīcības saistībā ar pret viņu vērsto spiedienu un iespējamo goda un cieņas aizskaršanu. Patlaban viņš turpinās iesāktos darbus.

Kā ziņots, par LTV valdes priekšsēdētāju ieceltais Giels, kurš iepriekš strādāja par mārketinga tirgus datu analītiķi Latvijas farmācijas kompānijā "Olainfarm", nolēmis atteikties no sava amata. No amata atteikusies arī nesen ieceltā LTV valdes locekle digitālās attīstības un satura jautājumos iecelt XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča.

Latvijas Žurnālistu asociācija (LŽA) iepriekš aicinājusi NEPLP atcelt lēmumu par LTV valdes locekļu apstiprināšanu un izsludināt atkārtotu konkursu. LŽA uzskata, ka NEPLP izraudzītie jaunie valdes locekļi pēc būtības neatbilst konkursa nosacījumiem un augstajām amata prasībām. "Izraudzītajam valdes priekšsēdētājam nav nekādas vērā ņemamas vadības pieredzes, bet par satura attīstību atbildīgajai valdes loceklei nav pieredzes mediju darbā, ko pati padome iepriekš atzina par noteikti nepieciešamu," pauda asociācijā.

Jaunā konservatīvā partija paziņojusi, ka Mediju politikas apakškomisijai prasīs anulēt LTV valdes konkursa rezultātus, kā arī aicinās izvērtēt NEPLP darbības likumību, izraugoties LTV valdes locekļus. Savukārt "Jaunā Vienotība" paziņoja, ka NEPLP rīkotajā LTV valdes konkursā saskatāms likuma pārkāpums. Citi politiķi gan norādījuši, ka Saeimai nav tiesību lemt par LTV valdes konkursa rezultātiem.

Aicinājumu pārskatīt konkursa rezultātus pauda arī LTV, kā arī televīzijas kanāla TV3 raidījuma "Nekā personīga" un Latvijas Radio komanda.

Uz augšu