Tiesa turpinās skatīt lietu par divu slaucēju paverdzināšanu Cēsu novadā (4)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Zemnieku saimniecība. Ilustratīvs attēls.
Zemnieku saimniecība. Ilustratīvs attēls. Foto: Ieva Makare/LETA

Šodien, 10. aprīlī, tiesa turpinās skatīt lietu par divu slaucēju paverdzināšanu Cēsu novadā, kur uz apsūdzēto sola nonācis 31 gadu vecais latviešu zemnieks, liecina Tiesu informācijas sistēmā publiskotā informācija.

Jau ziņots, ka vīrietim uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 154. panta par cilvēku tirdzniecību.

Prokurors Uldis Cinkmanis norādījis, ka Dainis Gipters Cēsu novada Vaives pagasta fermā "Mežmaļi" ekspluatācijas nolūkos kalpībā turējis divus cilvēkus.

Vispirms 2016. gada vasarā tolaik 60 gadus veco Gunāru, bet tā paša gada beigās un nākamā gada sākumā - tikpat veco Agritu.

Kā noskaidrojusi "Latvijas Avīze", Gunāram apsūdzētais ierādījis dzīvošanai nepiemērotas telpas bez tualetes un apkures, un bez darba līguma solījis maksāt 18 eiro dienā.

Tas par 46 govju slaukšanu divas reizes dienā, šo govju un vēl sešu teļu kopšanu, vēsta laikraksts.

Gunārs kriminālprocesā atzīts par cietušo. Viņš vairākas nedēļas strādājis bez atlīdzības, bijis atkarīgs no apstākļiem, ticējis solījumiem par samaksu, ticis maldināts, ka par izslaukto pienu neesot saņemta nauda, tāpēc neko nevarot viņam maksāt algā.

Ne mazāk kā divas nedēļas vīrieša vienīgais iztikas avots bijis piens un kaimiņu nestā pārtika, vēsta laikraksts. Savukārt, kad Gunārs prasījis algu, apsūdzētais draudējis ar paziņām policijā.

Katram no abiem slaucējiem valsts samaksājusi 1330 eiro kompensāciju.

Tikmēr apsūdzētais savu vainu un kompensācijas tiesā neatzina.

Komentāri (4)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu