T 27.01.2021.

KNAB par krāpšanu rosina apsūdzēt Zakatistovu un Tamužu
Papildināts

Atis Zakatistovs un uzņēmējs Viesturs Tamužs.

FOTO: Zane Bitere/LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdzis prokuratūrai par krāpšanu lielā apmērā apsūdzēt Saeimas deputātu Ati Zakatistovu (KPV LV) un uzņēmēju Viesturu Tamužu.

KNAB vēl aizvien turpina izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā par nelikumīgu partijas "KPV LV" finansēšanu iepriekš aizdomās turētā statuss bija piemērots 13. Saeimas deputātiem Artusam Kaimiņam (KPV LV).

Iepriekš tāds statuss šajā lietā bija piemērots arī Zakatistovam un Tamužam, taču patlaban nav izdevies noskaidrot, vai abas personām joprojām piemērots šāds statuss.

Saskaņā ar pieejamo informāciju, kā arī šodien KNAB izplatīto infografiku, kriminālprocesā, kurā lūgts apsūdzēt Saeimas deputātu Ati Zakatistovu (KPV LV) un uzņēmēju Viesturu Tamužu, iespējams, iesaistīts arī uzņēmums "Per capita".

KNAB inforgrafikā norādīts, ka izmeklēšanas laikā konstatēts, ka krāpšana, iespējams, izdarīta juridiskās personas interesēs. Šajā lietā sākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai. 

No KNAB izplatītā vizuālā materiāla noprotams, ka no 2016. gada 1. jūnija līdz 2017. gada 1. jūnijam juridiska persona, uzticoties Tamužam, kopumā Tamuža uzņēmumam pārskaitījusi 26 620 eiro par līgumos noteiktajām konsultācijām, kuras, kā esot konstatēts izmeklēšanā, netika sniegtas. Pērn tika ziņots, ka uzņēmums atbilstoši līguma prasībām un SIA "Per capita" piestādītajiem rēķiniem pārskaitīja naudas līdzekļus un pievienotās vērtības nodokli uz SIA "Per capita" bankas kontu līdz brīdim, kad masu saziņas līdzekļos parādījās ziņas par partijas "KPV LV" līdera Artusa Kaimiņa, Zakatistova un Tamuža sarunām, kurās Zakatistovs paziņoja, ka saņem no Tamuža 2000 eiro mēnesī.

KNAB priekšnieks Jēkabs Straume šodien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" apliecināja, ka izdalītajā kriminālprocesā joprojām notiek izmeklēšana pret "vēl vienu fiziska personu".

Neko plašāk par šo lietu Straume neminēja.

4

FOTO: KNAB

Tāpat KNAB norādīja, ka šī kriminālprocesa ietvaros sākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanai juridiskajai personai.

Aktuālākās ziņas