Sv 9.05.2021.

Policija pieķer trīs mazus zēnus bīstamas nodarbes laikā Bolderājā

FOTO: Ekrānuzņēmums no video

Trešdien, 10. aprīlī, Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pilsētas videonovērošanas centra darbinieki caur kamerām pamanīja trīs mazus zēnus, kuri ložņāja pa Bolderājas dzelzceļa tilta balstiem, vēsta RPP "Facebook" lapā pieejamā informācija. 

Tilta apkārtnē bija izvietotas vairākas aizlieguma zīmes, kā arī uz tām norādīta informācija, ka tiek veikta videonovērošana.

Uz notikuma vietu norīkota tuvākā Rīgas pašvaldības policijas Kurzemes pārvaldes autopatruļa. Likumsargi, sekojot pilsētas videonovērošanas centra darbinieku norādēm, uzsāka teritorijas apsekošanu.

Tikmēr puikas, izlienot cauri netālu esošas ķieģeļu sētas caurumam, pameta notikuma vietu un devās uz netālu esošo pontonu.

Drīz vien zēni peldošo konstrukciju mēģināja arī atsiet no krasta, tomēr tas viņiem neizdevās.

6

Savukārt pēc kāda makšķernieka aizrādījumiem par stikla pudeļu mešanu upē bērni aizskrēja.

Mirkli vēlāk autopatruļas darbinieki zēnus pamanīja uz netālu esošā ceļa, kur viņi tika apturēti. Personu datu pārbaudes laikā, noskaidrots, ka zēni ir vien 10 gadus veci.

Pārrunu laikā viņi atklāja, ka lielie zēni esot līduši uz tilta, kā arī piedāvājuši to apzīmēt.

Sākumā viņi atteikušies, bet pēc tam paši nolēmuši aiziet uz aizliegto teritoriju.

6

Par notikušo informēti zēnu vecāki, pēc kā viņi palaisti uz mājām.

Lietas materiāli pēc piekritības pārsūtīti Valsts policijai.

Lai arī administratīvā atbildība iestājās no 14 gadu vecuma, šādās situācijās, izvērtējot lietas materiālus, var tikt sastādīti protokoli zēnu vecākiem par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu.

Ņemot vērā, ka straujiem soļiem tuvojas brīvdienas, Rīgas pašvaldības policija aicina vecākus pastiprināti pievērst uzmanību savu atvašu brīvā laika pavadīšanai.