Francija brīdina par ziedojumu izkrāpšanu Parīzes Dievmātes katedrālei

LETA/AFP
Francija brīdina par ziedojumu izkrāpšanu Parīzes Dievmātes katedrālei
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Parīzes Dievmātes katedrāle
Parīzes Dievmātes katedrāle Foto: SIPA/Scanpix

Krāpnieki izmanto Parīzes Dievmātes katedrāles ugunsgrēku, lai izvilinātu ziedojumus no cilvēkiem, kuri tic, ka viņi šādi palīdzēs atjaunot šo dievnamu, brīdināja amatpersonas.

Franču mantojuma fonds, kas līdz šim savācis vairāk nekā 13 miljonus eiro no atsevišķiem ziedotājiem katedrāles atjaunošanai, paziņoja, ka jebkādi aicinājumi pa telefonu vai e-pastu ziedot naudu šīm mērķim ir krāpšana.

"Mums ir ziņots par vairākiem naudas izkrāpšanas mēģinājumiem gan Francijā, gan ārvalstīs," paziņoja šis fonds.

Tas uzstāja, ka neizsaka nekādus aicinājumus pa telefonu, pastu vai e-pastu, un "visas šīs iniciatīvas ir krāpnieciskas".

Fonds pieņem ziedojumus savā interneta vietnē, savā lapā sociālajā tīklā "Facebook", ar uzņēmuma "PayPal" starpniecību, vienā no Parīzes metro stacijām, vai ar īsziņu no Francijā dzīvojošajiem.

Kultūras ministrs Franks Rīsters brīdināja cilvēkus uzmanīties no vietnēm, kas uzdodas par Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanas atbalstītājiem pēc pirmdienas ugunsgrēka.

Foto: Ugunsgrēka postījumi Parīzes Dievmātes katedrālē 

Francijas prezidents Emanuels Makrons ir solījis, ka šis arhitektūras un vēstures piemineklis tiks atjaunots līdz 2024. gadam, kad Francija rīkos vasaras Olimpiskās spēles.

Tēmas
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu