Šrilankas viceministrs: Sprādzieni esot islāmistu atriebība
Papildināts

Terorakti Šrilankā

FOTO: EPA/AP/ScanPix

Šrilankas viceministrs Ruvans Vijevardens ir paziņojis, ka Lieldienu spridzināšanas gadījumi Šrilankā esot islāmistu grupējumu atriebība par uzbrukumiem mošejām Jaunzēlandē, vēsta ziņu aģentūra "Reuters".

"Sākotnējā izmeklēšanā atklāts, ka tas, kas [svētdien] notika Šrilankā, bija atmaksa par uzbrukumu musulmaņiem Kraistčērčā," parlamentā sacīja amatpersona.

Uzbrukumos divām Kraistčērčas mošejām 15. martā tika nogalināti 50 cilvēki.

Teroraktus svētdien Šrilankā sarīkojis vietējais grupējums "National Thowheeth Jama'ath" (NTJ), kuram ir saites ar mazpazīstamu Indijas islāmistu grupējumu, norādīja Vidževardene.

"Kā tagad ir noskaidrojies, šim grupējumam NTJ, kas pastrādāja šos uzbrukumus, ir ciešas saites ar JMI," sacīja amatpersona, pēc visa spriežot, norādot uz saistību ar grupējumu "Jamaat-ul-Mujahideen India".

Par grupējumu JMI ir zināms maz. Tas tika dibināts pērn, un tam ir saites ar Bangladešas grupējumu, kuram ir līdzīgs nosaukums.

Vidževardene norādīja, ka Šrilanka izmeklēšanā saņem starptautisku atbalstu.

» Šrilankā sprādzienos bojāgājušo skaits pieaudzis līdz 310

Atklātībā nonācis video ar vienu no iespējamajiem spridzinātājiem:

Kā ziņots, sprādzienos trīs baznīcās un un trīs viesnīcās svētdien Šrilankā gāja bojā 310 cilvēki.

Uzbrukumi baznīcām tika veikti brīdī, kad tur notika Lieldienu dievkalpojumi.

Kā vēstīts, Austrālijas pilsonis Brentons Tarants, 15. martā atklāja uguni divās mošejās Kraistčērčā, nogalinot 50 cilvēkus. Savu uzbrukumu viņš filmēja un pārraidīja sociālajā tīklā "Facebook", izmantojot dzīvās straumēšanas pakalpojumu.

Foto: Terorakti Šrilankā

Kā ziņots, eksplozijas svētdien Šrilankā gandrīz vienlaikus notika trīs baznīcās, kad tur norisinājās Lieldienu dievkalpojumi, un trīs viesnīcās.

Uzbrukumi notikuši Sv. Antonija katoļu baznīcai galvaspilsētā Kolombo, Sv. Sebastiāna katoļu baznīcai valsts rietumu pilsētā Negombo, kurā vairākums iedzīvotāju ir katoļi, kā arī evaņģēlisko kristiešu Ciānas baznīcai Batikaloā valsts austrumos.

Eksplozijas notikušas pieczvaigžņu viesnīcās "Cinnamon Grand", "Kingsbury" un "Shangri-La", kas visas atrodas Kolombo centrā, un kurās mēdz apmesties daudz ārzemnieku.

Sprādzienus baznīcās un viesnīcās sarīkojuši teroristi pašnāvnieki, secinājuši Aizsardzības ministrijas tiesu medicīnas eksperti. Kā pavēstījis valsts tiesu medicīnas dienesta pārstāvis, uzbrukumos pavisam piedalījušies septiņi spridzinātāji pašnāvnieki.

Valdība paziņojusi, ka uzbrukumus organizējis vietējais radikālais islāmistu grupējums "Nations.al Thowheeth Jama'ath".

Valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis.

Pieminot teroraktu upurus, otrdien visā Šrilankā tika ievērots klusuma brīdi.

Aktuālākās ziņas