Pk, 1.12.2023.

"Parīzes Dievmātes katedrālē strādnieki smēķēja!" Atzīst uzņēmuma pārstāvis

LETA
Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2
Parīzes Dievmātes katedrāle
Parīzes Dievmātes katedrāle Foto: SIPA/Scanpix

Parīzes Dievmātes katedrāles restaurācijas darbos iesaistītie strādnieki nav ievērojuši noteikumus, kas objektā aizliedz smēķēt, trešdien, 24. aprīlī, atzina atbildīgā uzņēmuma pārstāvis, vienlaikus noliedzot, ka pastāvētu jebkāda saistība starp šo pārkāpumu un pagājušās nedēļas postošo ugunsgrēku.

"Bija daži kolēģi, kas laiku pa laikam pārkāpa šos noteikumus, un mēs to nožēlojam," ziņu aģentūrai AFP sacīja stalažu un jumta darbu uzņēmuma "Le Bras Freres" pārstāvis.

"Izsmēķis nekādā gadījumā nevarēja izraisīt Dievmātes katedrāles ugunsgrēku."

Kā iepriekš ziņoja satīriskais laikraksts "Le Canard Enchaine", uzņēmuma darbinieki policijai atzinuši, ka viņi pārkāpuši smēķēšanas aizliegumu. Tiesa gan, atbilstoši laikraksta informācijai izmeklētāji uzskata, ka ugunsgrēku, visticamāk, izraisījis īssavienojums.

Uzņēmuma "Le Bras Freres" pārstāvis ziņu aģentūrai DPA apliecināja: "Mēs nožēlojam, ka mēs esam pārkāpuši smēķēšanas aizliegumu, bet tāds ir fakts, bet mums nešķiet, ka izsmēķis varēja aizdedzināt Dievmātes katedrāli."

Ugunsgrēks izraisījies ēkas iekšpusē, nevis ārpusē, turklāt tas noticis stundu pēc tam, kad strādnieki jau bijuši prom, viņš skaidroja.

"Noliekot izsmēķi uz ozolkoka baļķa, nenotiek aizdegšanās, neizraisās ugunsgrēks."

Katedrālē 15. aprīļa vakarā izcēlās ugunsgrēks, kas nodarījis plašus postījumus pasaulslavenajam dievnamam. Ugunsdzēsējiem izdevies izglābt 850 gadus senās būves akmens pamatstruktūru, taču liesmas iznīcinājušas jumtu un citas katedrāles būvdetaļas, tostarp sabruka katedrāles torņa 93 metrus augstā smaile.

Varasiestādes uzskata, ka ugunsgrēks izcēlies netīšām.

Foto: Ugunsgrēka postījumi Parīzes Dievmātes katedrālē

Foto: Kā Parīzes Dievmātes katedrāle izskatījās pirms ugunsgrēka

Facebook Telegram Draugiem X Whatsapp
Comments 2

Tēmas

TVNET KALVE
Aktuālākās ziņas
Jaunākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu