NMPD sastrēgumu dēļ aicina iedzīvotājus pēc medicīniskās palīdzības vērsties tuvākajās ārstniecības iestādēs (1)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki un operatīvais transportlīdzeklis. Ilustratīvs attēls.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki un operatīvais transportlīdzeklis. Ilustratīvs attēls. Foto: Edijs Pālens/LETA

Ņemot vērā prognozējamos sastrēgumus pēc satiksmes plūsmas pārorganizēšanas Rīgā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina iedzīvotājus vienkāršākās situācijās pēc medicīniskās palīdzības vērsties pie sava ģimenes ārsta vai tuvākajā ārstniecības iestādē. 

Kā informēja dienesta pārstāve NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša aicina iedzīvotājus vienkāršākās situācijās pēc medicīniskās palīdzības vērsties pie sava ģimenes ārsta vai tuvākajā ārstniecības iestādē, jo palielināta satiksmes intensitāte un sastrēgumi var būtiski ietekmēt NMPD spēju operatīvi reaģēt uz izsaukumiem.

Sastrēgumu dēļ nepieciešams ilgāks laiks, kurā brigāde var ierasties notikuma vietā un pacientu nogādāt slimnīcā.

Kā uzsvēra NMPD direktore Liene Cipule, lai nodrošinātu operatīvu ierašanos uz dzīvībai kritiskiem izsaukumiem, pārplānots atsevišķu brigāžu izvietojumu Rīgā, turklāt situācija nepārtraukti tiek uzraudzīta.

"Šobrīd ar to tiekam galā, taču, lai mazinātu riskus, turpmāk stingrāk šķirosim saņemtos zvanus uz ārkārtas tālruni 113," sacīja dienesta direktore.

Rīgā diennaktī NMPD brigādes saņem ap 400 izsaukumu, taču pusē no tiem dienests konstatē, ka pacientiem medicīniskā palīdzība bija jāsaņem, pašiem vēršoties pie sava ģimenes ārsta, dežūrārsta vai tuvākajā ārstniecības iestādē.

Visbiežāk šādas situācijas saistītas ar vīrusu saslimšanu, kas norit ar paaugstinātu temperatūru, iesnām un klepu, tāpat arī hronisku slimību norisi vai veģetatīvo distoniju gados jaunākiem cilvēkiem, kā arī sīkākas traumu, piemēram, roku traumas, sasitumi, mežģījumi, nelielas brūces.

NMPD vērš uzmanību, ka dienesta uzdevums ir glābt cilvēku dzīvības.

Prioritāri ir izsaukumi, kuros mediķiem jāsteidz palīgā situācijās, kad ir apdraudēta cilvēku dzīvība.

Uz ārkārtas tālruni 113 jāzvana nekavējoties, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja neelpo vai rodas pēkšņi elpošanas traucējumi, ir gūta smaga trauma, stipra asiņošana, ir pēkšņa, dzīvību apdraudoša saslimšana.

Cipule aicina arī autovadītājus, neskatoties uz sastrēgumiem, būt atsaucīgiem un dot ceļu mediķu brigādēm. Lai intensīvas satiksmes plūsmas apstākļos un sastrēgumu laikā nodrošinātu brigāžu reaģētspēju uz kritiskiem izsaukumiem, NMPD pieņemts lēmums atsevišķos gadījumos operatīvajiem transportlīdzekļiem atļaut lietot speciālo skaņas signālu un bākugunis, arī atgriežoties no izsaukuma.

"Aicinām sabiedrību ar izpratni pieņemt šos pasākumus, jo tie nepieciešami, lai dienests nodrošinātu savu misiju - glābt un saglabāt cilvēku dzīvības," uzsvēra Cipule.

» Ceturtdien pirms saullēkta slēdz Deglava pārvadu

Kā ziņots, Ceturtdienas rītā plkst. 5 satiksmei tika slēgts Augusta Deglava ielas pārvads Rīgā, kā rezultātā būtiski mainīti sabiedriskā transporta maršruti un attiecīgajā galvaspilsētas daļā gaidāmi satiksmes sastrēgumi.

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu