Sv, 10.12.2023.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks jauno izpildītāju konkursa "Ineses Galantes talanti" fināls

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Foto: Publicitātes foto

Klasiskās mūzikas jauno izpildītāju konkursa "Ineses Galantes talanti 2019" fināls un uzvarētāju apbalvošana notiks 12. maijā "Gaismas pilī" - Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē..

Šogad uz finālu izvirzīts 31 dalībnieks – viņu video priekšnesumus var apskatīt projekta oficiālajā vietnē ŠEIT. Līdz 11. maijam konkursa mājaslapā notiek publisks balsojums, kura rezultāti noteiks uzvarētāju nominācijā "Skatītāju simpātija". Dalībnieks, kurš iegūs visvairāk skatītāju balsu, saņems īpašu balvu no konkursa partnera – tūrisma kompānijas "Аtlantic Travel".

Katru gadu konkursa fināls pārtop par brīnišķīgu klasiskās mūzikas koncertu, kurā jaunu talantīgu mūziķu un solistu izpildījumā skan slavenu komponistu skaņdarbi.

Foto: Publicitātes foto

Žūrijai ir jāizvēlas uzvarētāji četrās nominācijās – vokālā māksla, taustiņinstrumentu spēle, stīgu instrumentu spēle, kā arī pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu spēle.

Konkursa žūrijā darbojas pieredzējuši pedagogi un profesionāli mūziķi - Sergejs Jēgers, Andris Vecumnieks, Terēza Zīberte-Ījaba, Toms Ostrovskis, Dagnija Staķe, Uldis Zilberts, žūrijas priekšsēdētāja - operdziedātāja, konkursa patronese Inese Galante.

Konkursa organizatori – Ineses Galantes fonds un Rietumu bankas labdarības fonds – aicina Latvijas iedzīvotājus atbalstīt dalībniekus un kļūt par fināla koncerta viesiem.

Pasākums Ziedoņa zālē notiks visas dienas garumā no plkst. 10:00 līdz 19:00, ieeja bez maksas.

"Ik gadu, atbalstot šo konkursu, mēs katru reizi pārliecināmies, cik daudz mūsu valstī ir apdāvinātu un talantīgu bērnu un jauniešu. Turklāt viņiem piemīt arī neatlaidība un drosme īstenot savu sapni, neskatoties uz neizbēgamām grūtībām un šķēršļiem. Tāpēc ļoti būtiski ir sniegt nepieciešamo palīdzību izaugsmes sākumposmā. Tas, ka šajā konkursā nepastāv ierobežojumi un tajā bez maksas var piedalīties jebkurš talantīgs jaunietis, neapšaubāmi ir liela priekšrocība. Novēlu visiem dalībniekiem turpmākus panākumus un ceru, ka šis pasākums un tajā gūtā pieredze kļūs viņiem par sava veida atspēriena punktu, kas palīdzēs veidot turpmāko muzikālo karjeru," stāsta Rietumu Bankas labdarības fonda valdes priekšsēdētāja Inga Šīna.

Konkursa laureāti katrā kategorijā saņem naudas balvas - 200 eiro (1.vieta), 150 eiro (2.vieta) un 100 eiro (3.vieta), kā arī mācību stipendiju 500 eiro apmērā katram laureātam. Tāpat naudas balvu 100 eiro apmērā saņem 1. un 2. vietu ieguvēju pedagogi.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp

Tēmas

TVNET KALVE
Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu