BVKB nosūta atzinumu par Deglava tilta izmantošanas drošumu (2)

LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Augusta Deglava tilts
Augusta Deglava tilts Foto: Jānis Škapars/TVNET

Rīgas domes Satiksmes departaments Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB) vairākas stundas pēc darba laika beigām nosūtījis atzinumu, kurā atkārtoti uzsver Augusta Deglava pārvada izmantošanas drošumu.

Kā informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola, eksperti ir atzinuši, ka Deglava ielas satiksmes pārvads ir drošs ekspluatācijai, ja transportlīdzekļu masa nepārsniedz 30 tonnas, un ka būvdarbus objektā nepieciešams atsākt pēc iespējas ātrāk.

Departamentā norāda, ka BVKB nosūtīts "jau ceturtais" SIA "Inženierbūve" izstrādātais Deglava ielas satiksmes pārvada tehniskās apsekošanas atzinums.

"Inženierbūve" secinājusi, ka, lai atsāktu ekspluatāciju pārbūves stadijā esošajam satiksmes pārvadam pār dzelzceļu Deglava ielā, kustībai jānotiek pa divām autotransporta kustības joslām, transportlīdzekļu masa ir jāierobežo līdz 30 tonnām un ir jānodrošina satiksmes plūsmas kontrole, lai garantētu 30 tonnu masas zīmes ievērošanu, norāda Ahuna-Ozola.

Viņa apstiprināja, ka šī nosacījuma ievērošanai nepieciešams atbalsts no Valsts policijas.

Savukārt, lai turpinātu būvdarbus, atbilstoši atzinumos konstatētajam, ir nepieciešams izstrādāt projekta risinājuma izmaiņas, skaidro departamentā.

"Ņemot vērā to, ka būvdarbi jau ir sākti un konstrukcijas ir daļēji atsegtas, lai ārējo apstākļu ietekmē nesošajās konstrukcijās nesamazinātos vispārējā noturība, nepieciešams iespējami ātri tos atsākt. Atsevišķu būvdarbu veikšanai nepieciešams veikt siju galu pagaidu atbalstīšanu uz turām jeb balstiem," par ekspertu secinājumiem pavēstīja departamenta pārstāve.

Kā ziņots, 25. aprīļa rītā plkst. 5 pēc iekšlietu ministra rīkojuma satiksmei tika slēgts Deglava ielas pārvads.

Kā iepriekš informēja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, tilts tiks slēgts līdz brīdim, kad Rīgas dome iesniegs BVKB dokumentus, lai tas varētu pārliecināties par šī objekta drošību.

BVKB no departamenta gaida sertificēta būvspeciālista sagatavotu tehniskās apsekošanas atzinumu, kam ir jāsatur informācija par bojāto konstrukciju izpēti un uz aprēķiniem balstīti secinājumi par tilta ekspluatācijas pieļaujamību. Tehniskās apsekošanas atzinums izstrādājams, ietverot konkrētas normatīvajos aktos minētās prasības.

Rīgas domes pārstāvji uzskata, ka tilta slēgšanai nav pamata.

Foto: Kā izskatās avārijas stāvoklī esošais Deglava tilts

Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu