Nozog viskiju, sasit un aplaupa jauniegūtu paziņu; VP Siguldā aiztur divus vīriešus

Bākugunis

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Trešdienas, 24. aprīļa, vakarā Valsts policijā (VP) saņemta informācija par kādu vīrieti, kurš Siguldā ticis piekauts un aplaupīts. Likumsargi uzsāka kriminālprocesu, lai noskaidrotu notikušā apstākļus, vēsta VP "Facebook" lapā pieejamā informācija.

Trešdienas vakarā cietušajam uz ielas pienākuši klāt divi viņam nepazīstami vīrieši un piedāvājuši turpināt vakaru, kopīgi lietojot alkoholiskos dzērienus, kam vīrietis piekritis.

Esot jau nomaļākā vietā, vīrieši jauniegūto paziņu pēkšņi nogrūduši zemē, sākuši sist ar kājām, atņēmuši viņam somu ar personīgajām mantām, naudu, bankas kartes un mobilo telefonu un aizbēguši.

Mirkli vēlāk, atjēdzoties no uzbrukuma, cietušais devies meklēt palīdzību. Pa ceļam viņš sastapis kādu vīrieti, kurš par notikušo paziņoja Valsts policijai un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam.

Cietušais vīrietis tika nodots mediķu aprūpē, savukārt VP Siguldas iecirkņa darbinieki uzsāka iespējamo vainīgo personu meklēšanu.

Likumsargi pirmdien, 29. aprīlī, aizturēja vienu no laupītājiem un nākamajā dienā - otru.

1979. un 1985. gadā dzimušie aizturētie vīrieši jau iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziegumiem.

Veicot izmeklēšanu noskaidrots, ka viens no aizturētajiem - 1985. gadā dzimušais vīrietis -dienu pirms laupīšanas no kādas tirdzniecības vietas bija nozadzis kasti ar sešām viskija pudelēm, kuras, visdrīzāk, iztukšojis kopā ar otru aizturēto.

Saistībā ar notikušo pret vīriešiem tika uzsākts kriminālprocess par laupīšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

30. aprīlī tiesa jaunākajam no aizturētajiem piemēroja drošības līdzekli - apcietinājumu.

Un otram aizturētajam vīrietim, kurš iepriekš tika meklēts par citu noziegumu, arī tika piemērots apcietinājums.

Uz augšu