Iesniegti nepieciešamie paraksti par OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi
Papildināts

Telpa Saeimā (Ilustratīvs foto)

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Ceturtdien, 9. maijā, Saeimā iesniegti nepieciešamie 34 deputātu paraksti obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmas jautājumiem veltītas parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidei.

Pēc parakstu iesniegšanas parlamentārās izmeklēšanas iniciatori konstatēja, ka deputāts Vitālijs Orlovs (S) ir parakstījies divas reizes, tāpēc uz laiku nepieciešamais 34.paraksts trūka. Trūkstošo atbalstu tagad nodrošinājusi deputāte Ļubova Švecova (S), kura arī parakstījusies par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu, informēja izmeklēšanas komisijas iniciatori.

Kā pirmais par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu parakstījies tās iniciators, opozīcijas deputāts Didzis Šmits (KPV LV). Tāpat parakstījušies vairāki Zaļo un zemnieku savienības deputāti, citi "KPV LV" iekšējie opozicionāri, pie frakcijas nepiederošie un partijas "Saskaņa" deputāti.

Parlamentāro izmeklēšanu paredzēts veikt par valsts rīcību, izveidojot Latvijas un Eiropas Savienības tiesību normām neatbilstošu valsts atbalsta sistēmu elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem resursiem un koģenerācijā. Tāpat paredzēts izmeklēt, kāpēc notikusi neatbilstoša un nepietiekama šo sistēmu uzraudzība un kontrole.

Izmeklēšanas pamatojums un tajā noskaidrojamie jautājumi sagatavoti uz apmēram astoņām lapām.

Par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu vēl jālemj Saeimai.

Apņemšanās likvidēt OIK bija viens no galvenajiem partijas "KPV LV" priekšvēlēšanu solījumiem. Pašlaik šīs partijas ministrs Ralfs Nemiro vada par OIK jautājumu atbildīgo Ekonomikas ministriju un meklē risinājumus OIK likvidēšanai, turklāt tādā veidā, lai valstij nerastos lielas izmaksas.