Rīgas Tūrisma attīstības birojā ieradies KNAB

KNAB. Ilustratīvs attēls

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Rīgas Tūrisma attīstības birojā (RTAB) pirmdien, 13. maijā, ieradušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki.

RATB ieradās četri KNAB darbinieki privātā apģērbā. Visiem rokās bija lieli portfeļi.

Kā ziņots, Valsts kontrole revīzijā secinājusi, ka Rīgas pašvaldība trīs gadu laikā caur biedrībām un nodibinājumiem nesaimnieciski izlietojusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas. Revīzijā VK galveno uzmanību veltījusi diviem Rīgas pašvaldības dibinātiem nodibinājumiem - RTAB un "Riga.lv".

Revidenti secinājuši, ka pašvaldības biedrības bez jebkāda pamatojuma saņēmušas dāsnas budžeta dotācijas, lai naudu izlietotu apšaubāmās ziedošanas shēmās, neizprotamās darbībās ar preču zīmēm, kā arī algās, iespējams, fiktīvi nodarbinātām personām. Tāpat revidentiem neesot skaidri biedrību finansējuma piešķiršanas principi dažādu projektu īstenošanai.

Revīzijā kopumā esot konstatēti būtiski trūkumi biedrībām un nodibinājumiem sniegtā finansējuma plānošanas, piešķiršanas un uzraudzības procesos, un tas liekot secināt, ka Rīgas pilsētas pašvaldība triju gadu laikā nesaimnieciski iztērējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro rīdzinieku naudas.

Video: Tiešraides ieraksts: KNAB veic kratīšanu Rīgas tūrisma attīstības birojā

Uz augšu